ساكنان شرق آمریكا با اپلیكیشن، زنجره های پر سروصدا را ردیابی می كنند

ساكنان شرق آمریكا با اپلیكیشن، زنجره های پر سروصدا را ردیابی می كنند به گزارش گل بخر اوائل ماه مه سال جاری (۲۰۲۱)، میلیاردها ˮزنجرهˮ که از سال ۲۰۰۴ زیر زمین بودند سر از خاک بیرون آورده و بخش های بزرگی از شرق ایالات متحده را پوشانده و با صدای بلند آواز سر دادند؛ طوری که اگر شما هم در یکی از مناطقی به سر می بردید که سر و کله این حشرات پیدا می شد، نادیده گرفتن آنها برایتان غیر ممکن بود.


به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، آمارگیری واقعی از جمعیت زنجره ها ممکن نیست اما دانشمندان برآورد می کنند که در بعضی مناطق تا بیشتر از یک میلیون زنجره در هر چهار هزار متر مربع وجود داشته باشند.
اما این حشرات چه زمانی از زیر زمین بیرون می آیند؟
پاسخ این است که بستگی به شرایط آب و هوا دارد. آنها حدود ۱۷ سال زیر زمین زندگی می کنند و بعد تا وقتی که دمای ۳۰ سانتیمتر بالایی خاک به نزدیک ۱۸ درجه سانتیگراد نرسد، سر از خاک بیرون نخواهند آورد. اغلب آنها منتظر یک غروب شرجی اما نه بارانی، می شوند که از راه تونل هایی که هفته ها صرف حفر آنها کرده اند به دنیای روی زمین وارد شوند.
امسال، کسانی در ایالات متحده شاهد این حشرات خواهند بود که در مناطق سکونت آنها، دوره ۱۷ ساله زنجره ها به پایان رسیده باشد. مثلا افرادی در شهر واشنگتن و اطراف آن زندگی می کنند، این حشرات را خواهند دید. ساکنان سینسیناتی و فیلادلفیا هم همچنین، اما نیویورکی ها سال جاری اقبال دیدار با این حشرات بزرگ را نخواهند داشت.
کارشناسان محیط زیست در دانشگاه سنت جوزف در اوهایو امیدوارند بتوانند سال جاری نقشه حضور زنجره ها را در سرتاسر ایالات متحده درست کنند و برای این منظور یک اپلیکیشن موبایل هم طراحی نموده اند تا مردم بتوانند تصاویری از حضور این حشرات را در مناطق سکونتشان ثبت کنند.
یک گونه ای از زنجره ها وجود دارد به نام "Brood X" که "برود ۱۰" خوانده می شود و شباهت چندانی به گونه معمول سبزرنگ آنها ندارد. گونه های مختلف زنجره ها با استفاده از اعداد رومی طبقه بندی شده اند و در مجموع ۱۵ طبقه از گونه های مختلف آنها در ایالات متحده تعیین شده است. سه گونه از زنجره ها هر ۱۳ سال یک مرتبه از زیر زمین می آیند و ۱۲ گونه هر ۱۷ سال یک مرتبه. سه گونه از آنها هستند که "برود ۱۰" را می سازند و با چشمان سرخ آتشین و صدای کرکننده در هر ۱۷ سال یک مرتبه شناخته می شوند.
زنجره ها در کل، بعد از آن که به سطح زمین می آیند، به روی شاخه های درختان می روند و ظاهر و رنگی نیمه شفاف دارند و طولشان از دو و نیم سانتیمتر تجاوز نمی نماید. ظرف چند ساعت رنگشان کامل تغییر می کند و در عرض چند روز می توانند پرواز کنند. زنجره های بالغ، می توانند بین دو تا چهار هفته روی زمین زندگی کنند و تمام طول عمرشان روی زمین را صرف خوردن و کوشش برای تولیدمثل می کنند.
به نوشته روزنامه ایندیپندنت، پس از جفت گیری، زنجره های ماده روی شاخه های درختان تخم ریزی می کنند و بعد حشرات نوزاد که از لاور خود بیرون می آیند، به سرعت به پایین و زیر زمین رفته تا از خاک تغذیه و آب مورد نیازشان را هم از ریشه درختان تأمین کنند و یک دوره ۱۳ یا ۱۷ ساله را همانجا سپری کنند.
منبع:

1400/02/20
11:00:00
5.0 /5
791
تگهای خبر: باران , بو , دانش , درخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است