كاهش كیفیت هوا و افزایش غلظت ازن در بعضی مناطق پایتخت

كاهش كیفیت هوا و افزایش غلظت ازن در بعضی مناطق پایتخت به گزارش گل بخر برپایه اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت الان (۱۹ اردیبهشت ماه) در محدوده قابل قبول است اما برقراری وضعیت ناسالم برای گروه های حساس و افزایش غلظت آلاینده «ازن» در بعضی مناطق طی روز دور از انتظار نخواهد بود.به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، بنابر پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، در بامداد امروز (۱۹ اردیبهشت ماه) کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از حاکمیت جو نسبتا ناپایدار و پراکندگی آلاینده ها طی ساعات گذشته است.

طی روز عدم وزش باد مؤثر شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها را محدود خواهد کرد، همینطور با حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده «ازن» احتمال افزایش غلظت این آلاینده در بعضی مناطق و کاهش کیفیت هوا وجود خواهد داشت. با حاکمیت پایداری جوی تا اواخر وقت در ساعات اوج ترافیک شامگاهی، افزایش غلظت آلاینده ها و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه های حساس در بیشتر مناطق پرتردد پیشبینی می شود.

افزایش نسبی تندی باد تا بامداد فردا (۲۰ اردیبهشت ماه) تا حدودی از تجمع آلاینده ها جلوگیری خواهد کرد، هرچند افزایش ترافیک صبحگاهی افزایش غلظت آلاینده ها بخصوص ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد را به دنبال خواهد داشت.

به تدریج با رشد ناپایداری جوی طی روز و وزش باد مؤثر تاحدودی شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها فراهم خواهد شد. با استمرار این شرایط جوی و وزش باد مؤثر تا اواخر وقت فردا (۲۰ اردیبهشت ماه) انتظار می رود وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق برقرار شود.

به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۷۷ بود و هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۷۵ و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.
1400/02/19
15:14:59
5.0 /5
650
تگهای خبر: آلاینده , باد , بو , تردد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است