توضیح باغ وحش صفادشت درباره مرگ گورخر آفریقایی

توضیح باغ وحش صفادشت درباره مرگ گورخر آفریقایی به گزارش گل بخر درپی وارد کردن سه راس گورخر آفریقایی و تلف شدن گورخر نر و انتشار ویدیویی درباره نحوه انتقال این سه راس به کشور باغ وحش صفادشت در جوابیه ای خطاب به رسانه ها آورده است: «بررسی تیم دامپزشکی باغ وحش مشخص کرد که علت مرگ استرس بیش از اندازه و ایجاد عفونت داخلی حین انتقال و وقفه بدون دلیل در گمرک مرز بازرگان بوده است.»


به گزارس ایسنا، جوابیه روابط عمومی باغ وحش صفادشت بدین شرح است: « روز ۴ اردیبهشت ماه سالجاری سه راس گورخر ( دو ماده و یک نر) که توسط این باغ وحش خریداری شده بودند از کشور بلغارستان به مقصد ایران حرکت کردند که بعد از طی مسافتی دو روزه به گمرک کشور ترکیه رسیدند.
گمرک کشور ترکیه بدون هیچ تاخیر و وقفه ای محموله مورد نظر را ترخیص کرد و این سه راس وارد کشور ایران و گمرک مرز بازرگان شدند.
در ادامه این جوابیه آمده است: «متاسفانه در بدو ورود به گمرک مرز بازرگان و با سوء مدیریت عوامل نگهبانی فیزیکی در داخل مجموعه گمرک افرادی برای گرفتن عکس از گورخرها به سمت ماشین حمل هجوم آوردند که باعث شد تا گورخرها رم کنند و از ماشین بیرون بروند که بعد از خروج متاسفانه در کانال آب محوطه داخل گمرک افتادند که فیلم آن در فضای مجازی انتشار یافته است.
پس از استقرار گورخرها در گمرک متاسفانه مسؤلان گمرک مرز بازرگان گورخرها را ترخیص نکردند و علیرغم اینکه اعلام گردید که این ها موجودات زنده غیربومی هستند و تمهیدات بهداشتی و غذایی ویژه ای نیاز دارند اما ترتیب اثری داده نشد.
نهایتا در تاریخ ۹ اردیبهشت گورخرها ترخیص و به گمرک تهران منتقل شدند که با عنایت به تعطیلی گمرک تهران در تاریخ ۹ و ۱۰ اردیبهشت (پنجشنبه و جمعه) با دلسوزی مسئولین این گمرک در تاریخ شنبه ۱۱ اردیبهشت گورخرها ترخیص و به مقصدباغ وحش حرکت داده شدند.»
در ادامه این جوابیه نوشته شده است: «متاسفانه گورخر نر در راه انتقال به باغ وحش جان خویش را از دست داد و لاشه آن تحویل باغ وحش شد.
پس از بررسی تیم دامپزشکی باغ وحش مشخص شد که علت مرگ استرس بیش از اندازه و ایجاد عفونت داخلی حین انتقال و وقفه بدون دلیل در گمرک مرز بازرگان بوده است.
هم حالا حال عمومی دو راس دیگر هم مناسب نمی باشد که امیدواریم با تلاش کادر دامپزشکی این دو راس بهبود یابند.»
باغ وحش صفادشت در انتها در آخر این جوابیه به دو نکته اشاره کرده و آورده است: «از مسئولین گمرک مرز بازرگان انتظار می رفت با درک هرچه بیشتر حساسیت مبحث روند ترخیص و تشریفات گمرکی را تسهیل می کردند تا موجبات بروز این چنین اتفاقی نمی شدند.
از رسانه ها تقاضا داریم در این قبیل موضوعات تعجیل نداشته و چرایی اتفاق را از مسئولین ذی ربط جویا شوند.»1400/02/15
22:47:23
5.0 / 5
300
تگهای خبر: باغ , بهداشت , بو , مجاز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است