رگبار و رعد و برق در بیشتر استان ها

رگبار و رعد و برق در بیشتر استان ها مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از تداوم رگبار و رعد و برق در کشور و کاهش ۴ تا ۶ درجه ای دمای هوا در بعضی مناطق آگاهی داد.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: امروز (۵ اردیبهشت) در شرق سواحل دریای خزر، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، دامنه های جنوبی البرز واقع دراستان های البرز، تهران، سمنان و استان های مرکزی، قم، اصفهان، یزد، فارس، کرمان و جنوب سیستان و بلوچستان طی ساعات بعد ازظهر و اوایل شب افزایش ابر، گاهی رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد شدید موقت پیشبینی می شود.

وی افزود: طی فردا (۶ اردیبهشت) در استان های اصفهان، یزد، شرق فارس، کرمان و برخی نقاط سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و در مناطقی از شمال غرب، غرب و دامنه های جنوبی البرز در قزوین و البرز بخصوص طی ساعات بعد ازظهر افزایش ابر، گاهی بارش پراکنده، رعد و برق و وزش باد شدید موقت دور از انتظار نیست.

به گفته مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی طی روز سه شنبه (۷ اردیبهشت) با گذر سامانه بارشی از غرب کشور در شمال غرب و غرب استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز و در استان های قم، اصفهان و یزد افزایش ابر، رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت رخ می دهد.

ضیاییان ضمن اشاره به اینکه طی روز سه شنبه (۷ اردیبهشت) وقوع تگرگ در مناطق کوهستانی و نفوذ گرد و غبار از کشورهای همسایه به غرب ایران دور از انتظار نیست، اظهارکرد: طی این مدت با شمالی شدن جریان ها روی دریای خزر بارش پراکنده در غرب سواحل دریای خزر هم شروع می شود و سواحل غربی دریای خزر مواج خواهد بود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه طی روز چهارشنبه (۸ اردیبهشت) بارش در سواحل دریای خزر تشدید می شود و دریای خزر مواج خواهد بود، اظهار داشت: طی این مدت در دامنه های جنوبی البرز، جنوب غرب، جنوب، مرکز، شرق و شمال شرق کشور هم بارش پراکنده گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیشبینی می شود.

ضیاییان اضافه کرد: طی روز پنجشنبه (۹ اردیبهشت) در استان های اصفهان، یزد، کرمان، شمال هرمزگان، فارس، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد بخصوص طی ساعات بعد ازظهر رگبار و رعد و برق دور از انتظار نیست.

مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی در ادامه خاطرنشان کرد: طی امروز و فردا (۵ و ۶ اردیبهشت) افزایش نسبی دما در استان های ساحلی خزر رخ می دهد و طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه (۷ و ۸ اردیبهشت) با نفوذ جریانات خنک شمالی کاهش محسوس دما و وزش باد شدید در استان های ساحلی خزر پیشبینی می شود. ازاین رو دمای هوا طی روز سه شنبه بین ۴ تا ۶ درجه سانتیگراد در شمال غرب و غرب سواحل دریای خزر و طی روز چهارشنبه در شرق سواحل دریای خزر و استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز و طی روز پنجشنبه (۹ اردیبهشت) در شمال شرق کشور کاسته می شود.

به گفته وی طی امروز و فردا (۵ و ۶ اردیبهشت) در خراسان رضوی، خراسان جنوبی و در منطقه زابل وزش باد شدید سبب خیزش گرد و خاک می شود.

ضیاییان در انتها درباره وضعیت جوی تهران تعداد دو روز آینده اظهار نمود: آسمان تهران فردا (۶ اردیبهشت) قسمتی ابری، در بعد ازظهر افزایش ابر و در بعضی ساعات همراه با رگبار و رعد و برق و با حداقل دمای ۱۹ و حداکثر دمای ۳۲ درجه سانتیگراد و طی روز سه شنبه (۷ اردیبهشت) هم قسمتی ابری، در بعد ازظهر افزایش ابر، رگبار باران همراه با وزش باد و با حداقل دمای ۱۸ و حداکثر دمای ۳۱ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.
1400/02/05
13:37:55
5.0 /5
647
تگهای خبر: آسمان , باد , باران , بو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است