كیفیت هوای تهران قابل قبول است

كیفیت هوای تهران قابل قبول است گل بخر: بر طبق اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت در محدوده قابل قبول است اما عدم وزش باد موثرافزایش غلظت آلاینده ها و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در بعضی ساعات را به همراه خواهد داشت.به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران حاکی از آنست که بامداد امروز (۴اردیبهشت ماه) با شروع تردد خودرو ها در اولین روز هفته و عدم وزش باد مؤثر، افزایش غلظت ذرات معلق در بیشترمناطق پرتردد موجب خواهد شد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار بگیرد.

به تدریج با رشد ناپایداری جوی، افزایش ابرناکی و احتمال رگبار پراکنده همراه با وزش باد نسبتا شدید در بعضی ساعات بعدازظهر، پراکندگی آلاینده ها تسهیل خواهد شد، هرچند احتمال گسیل گردوخاک در مناطق مستعد و کاهش کیفیت هوا وجود دارد.

با تداوم وزش باد مؤثر تا اواخر وقت پیش بینی می شود که در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار بگیرد.

کاهش تندی باد تا بامداد فردا (۵ اردیبهشت ماه) و افزایش ترافیک صبحگاهی سبب افزایش غلظت آلاینده ها خواهد شد و در بیشتر مناطق پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار می گیرد.

افزایش تندی باد طی روز از تجمع آلاینده ها جلوگیری خواهد کرد، با این وجود با حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده ازن در ساعات بعدازظهر احتمال افزایش غلظت این آلاینده و کاهش کیفیت هوا دور از انتظار نخواهد بود.

با حاکمیت ناپایداری جوی تا اواخر وقت فردا (۵ اردیبهشت ماه) و با وجود افزایش ترافیک شامگاهی انتظار می رود وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق برقرار شود.

به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۸۸ بود و هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۸۵ است و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.
منبع:

1400/02/04
20:44:10
5.0 /5
690
تگهای خبر: آلاینده , باد , بو , تردد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است