محكومیت متصرفان منابع طبیعی به كاشت ۱0500 نهال جنگلی

محكومیت متصرفان منابع طبیعی به كاشت ۱0500 نهال جنگلی گل بخر: کردستان رئیس اداره حقوقی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان اعلام نمود که 3 متخلف مریوانی در مجموع به کاشت ۱0 هزار و 500 اصله نهال جنگلی و حدود 89 میلیون تومان جزای نقدی محکوم شدند.


کاوه اورک بختیاری در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اجرای ماده ۴۸ قانون حفاظت و بهره برداری از جنگلها و مراتع مربوط به قاچاق محصولات جنگلی و مرتعی اظهار نمود که ۱۰۸ فقره پرونده تخلفات مربوط به بهره برداری از جنگل و قاچاق چوب به میزان ۴۴۱ هزار کیلوگرم تشکیل و برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شده است.
وی افزود که احکام قضایی ۳ نفر از مجرمین و متصرفین عرصه های منابع طبیعی شهرستان مریوان صادر شد که در مجموع به حدود ۸۹ میلیون تومان، جریمه شدند.
رئیس اداره حقوقی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان اشاره کرد که این ۳ متخلف به انجام خدمات عمومی و کاشت ۱۰ هزار و ۵۰۰ اصله نهال جنگلی در مجموع و با هماهنگی کارشناسان اداره منابع طبیعی ملزم شدند.
وی عنوان نمود که این ۳ متخلف قطع ۱۶ درخت بید، ۲۰ نهال بلوط و یک درخت بلوط و همین طور تخریب و تصرف ۹ هزار ۲۶۶ متر مربع از اراضی ملی را در کارنامه خود دارند.
بختیاری ادامه داد که تعداد جرایم و تخلفات ماده ۴۲ قانون حفاظت و بهره برداری از جنگلها و مراتع درباب قطع درختان، ۱۸۸ فقره پرونده به میزان ۴۴هزار و ۳۶۷ اصله درخت و نهال و در اجرای ماده ۴۳ قانون مذکور ۵۵ فقره پرونده برای بوته کنی تشکیل شده است.
وی اشاره کرد که در وضعیت مطلوب صیانت و حفاظت از هر ۱۰ هزار هکتار جنگل و هر ۵۰ هزار هکتار مرتع به تفکیک یک نفر نیروی آموزش دیده و متخصص نیاز است و انتظار می رود خود مردم و فعالان منابع طبیعی نیز بعنوان حافظان انفال الهی در این خصوص همکاری و مشارکت فعالانه در حفاظت از منابع طبیعی داشته باشند تا بتوان این ثروت های خدادادی را به خوبی حفاظت کرد.
رئیس اداره حقوقی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان اظهار داشت: در مجموع ۶۷ هزار خانوار روستایی استان بهره بردار بخش مراتع هستند و این افراد ۶.۵ درصد علوفه کشور را تولید می کنند.
وی اظهار نمود که سال قبل یک هزار و ۹۲۸ فقره پرونده تخریب و تصرف تشکیل و ۶۲۰ هزار مترمربع از اراضی منابع طبیعی کردستان با صدور حکم قضایی رفع تصرف شد.
بختیاری در آخر تصریح کرد که هم استانی ها گزارش تخریب، آتش سوزی و تصرف اراضی ملی را به سامانه رایگان و ۲۴ ساعته ارتباطی ۱۵۰۴ و ۱۳۹ یگان حفاظت جنگل و مرتع گزارش دهند.
منبع:

1400/02/01
21:50:06
5.0 /5
792
تگهای خبر: بو , جنگل , خدمات , درخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است