كاهش كیفیت هوای تهران طی امروز

كاهش كیفیت هوای تهران طی امروز گل بخر: بر طبق اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته و اکنون (30 فروردین) در محدوده قابل قبول قرار داشته است اما کاهش کیفیت هوا و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در بعضی مناطق دور از انتظار نخواهد بود.به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نشان میدهد که بامداد امروز ( ۳۰ فروردین ماه) در بعضی مناطق پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر و شروع ترافیک صبحگاهی است.

با حاکمیت پایداری جوی طی روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها فراهم نخواهد شد و با افزایش دما عوامل کافی جهت تولید آلاینده «ازن» وجود خواهد داشت بدین سبب کیفیت هوا در بعضی مناطق در وضعیت نامطلوب قرار خواهد گرفت و به تدریج با افزایش تندی باد تا اواخر وقت از غلظت آلاینده ها کاسته خواهد شد و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق پایتخت پیش بینی می شود.

صبح فردا (۳۱ فروردین ماه) کیفیت هوا در مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از کاهش تندی باد طی ساعات گذشته و افزایش تردد خودرو ها است. تداوم این شرایط جوی طی روز پراکندگی آلاینده ها را محدود خواهدنمود که با تولید و افزایش غلظت آلاینده «ازن» در بعضی مناطق موجب برقراری وضعیت ناسالم برای گروه های حساس خواهد شد. این شرایط جوی تا ساعات پایانی فردا (۳۱ فروردین ماه) تداوم خواهد داشت بدین سبب برقراری وضعیت ناسالم برای گروه های حساس در مناطق پرتردد را به دنبال خواهد داشت.

به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «دی اکسید نیتروژن» با میانگین ۷۴ بود و هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۷۵ و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

منبع:

1400/01/30
14:13:13
5.0 /5
962
تگهای خبر: آلاینده , باد , بو , تردد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است