نیاز چند میلیارد دلاری برزیل برای حفاظت از آمازون

نیاز چند میلیارد دلاری برزیل برای حفاظت از آمازون به گزارش گل بخر مقامات برزیل می گویند: برای تحقق این هدف که میزان انتشار کربن تا سال 2050 در کشور به صفر برسد، لازم است هر ساله میلیاردها دلار کمک خارجی دریافت شود. بخش قابل توجهی از این طرح مقابله با نابودی آمازون است.


به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، وزیر محیط زیست برزیل اظهار داشت: برای تحقق هدفی که یک دهه زودتر از هدف فعلی تعیین شده، لازم است هر سال ۱۰ میلیارد دلار (۷.۲ میلیارد پوند) کمک خارجی دریافت شود.
وی ادامه داد: یک دهم این مبلغ به برزیل امکان می دهد تا بطور قطع جنگل زدایی غیرقانونی را به صفر برساند در حالی که یک سوم این پول برای اجرای سختگیرانه قوانین زیست محیطی پرداخت می شود. مابقی آن برای توسعه پایدار منطقه آمازون استفاده می شود.
وزیر محیط زیست برزیل قبل از این از کشورهای جهان درخواست کرده بود تا قسمتی از هزینه کاهش انتشار کربن در این کشور را که بیشتر ناشی از جنگل زدایی است، بپردازند.
درخواست او برای دریافت کمک خارجی در حالی صورت می گیرد که برزیل تلاش می کند برای جلوگیری از این اقدامات ویرانگر در جنگل های آمازون با ایالات متحده برای دریافت بودجه مذاکره کند.
اما این گفتگوها به بن بست رسیده است برای اینکه برزیل به دنبال آنست که از قبل، بودجه لازم برای مبارزه با جنگل زدایی را دریافت کند اما ایالات متحده به دنبال مشاهده نتیجه این کار قبل از تحویل بودجه است.
به گزارش گل بخر به نقل از اسکای نیوز، جنگل زدایی از معضلات طولانی مدت در برزیل بوده اما در دوره ریاست جمهوری ژایر بولسونارو، این بحران تشدید شده و برمبنای آمارهای دولتی منطقه ای ۱۴ برابر بزرگتر از شهر نیویورک از نواحی جنگلی این کشور از بین رفته است.
منبع:

1400/01/29
14:15:43
5.0 /5
763
تگهای خبر: بو , جنگل , دریا , گل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است