هشدار هواشناسی:

11 استان در معرض طوفان هستند

11 استان در معرض طوفان هستند گل بخر: سازمان هواشناسی نسبت به وقوع رگبار و وزش باد شدید در 11 استان و افزایش ارتفاع موج در خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان تا 2 متر هشدار داد.به گزارش گل بخر به نقل از خبر آنلاین، سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ وقوع رگبارو رعد و برق، وزش باد شدید موقتی و در مناطق مستعد رخداد تگرگ را امروز (۲۴ فروردین ماه) در استان های فارس، کرمان، یزد، بوشهر، نیمه غربی خراسان جنوبی، خراسان رضوی، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب اصفهان و شمال سمنان، فردا (۲۵ فروردین ماه) در استان های فارس، کرمان، یزد، خراسان رضوی، نیمه شمالی سیستان و بلوچستان، شمال سمنان، جنوب و شرق اصفهان و کهگیلویه و بویراحمد پیش بینی می کند.
حاکمیت این شرایط جوی پنج شنبه (۲۶ فروردین ماه) در استان های خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، یزد، کرمان، نیمه شمالی سیستان و بلوچستان و شمال و شرق سمنان و جمعه (۲۷ فروردین ماه) در استان های خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان رضوی و شمال سمنان قابل پیش بینی است و لغزندگی جاده ها، احتمال جاری شدن آب در مسیل های خشک و نفوذ ناپذیر، احتمال لطمه رسیدن به محصولات کشاورزی و احتمال برخورد صاعقه دور از انتظار نیست.
سازمان هواشناسی نسبت به احتیاط در تردد جاده ای و عبور از حاشیه رودخانه ها، احتیاط در کارهای کوهنوردی، احتیاط در جابجایی عشایر کوچ رو و چرای دام در مناطق مرتفع سفارش می کند.
سازمان هواشناسی با صدور هشدار نارنجی رنگ آورده است: وقوع رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید تا خیلی شدید موقتی همراه با خیزش گرد و خاک و در مناطق مستعد برخورد صاعقه و بارش تگرگ فردا (۲۵ فروردین ماه) در استان خراسان جنوبی پیش بینی می شود.
از اثرات حاکمیت این شرایط جوی می توان به احتمال جاری شدن روان آب، احتمال آبگرفتگی معابر، احتمال برخورد صاعقه، لغزندگی جاده ها، احتمال لطمه به محصولات کشاورزی اشاره نمود و سازمان هواشناسی نسبت به پرهیز از اتراق در اطراف رودخانه ها، بازگشایی آبراه ها، انجام اقدامات مدیریتی رودخانه و سیلاب، آمادگی دستگاه های اجرائی خدمت رسان و عدم قرارگرفتن عشایر کوچ رو و چرای دام در مسیل ها و ارتفاعات اشاره نمود.
سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ دیگری آورده است: افزایش ارتفاع موج ۱ تا ۱.۵ متر و در فراساحل تا ۲ متر پنج شنبه (۲۶ فروردین ماه) در خلیج فارس، غرب تنگه هرمز و شرق دریای عمان، نواحی ساحلی و دور از ساحل خوزستان، بوشهر، غرب هرمزگان و سیستان و بلوچستان، جمعه (۲۷ فروردین ماه) در نواحی شرقی و مرکزی خلیج فارس، غرب تنگه هرمز و دریای عمان، نواحی ساحلی و دور از ساحل بوشهر، هرمزگان و سیستان و بلوچستان، شنبه (۲۸ فروردین ماه) در نواحی شرقی و مرکزی خلیج فارس، غرب تنگه هرمز و شرق دریای عمان، نواحی ساحلی و دور از ساحل سیستان و بلوچستان، هرمزگان، بوشهر پیش بینی می شود.
در این شرایط جوی احتمال غرق شدن شناگران و قایق های کوچک، لطمه دیدن شناورهای سبک، پاره شدن تورهای صیادی، اختلال در کارهای دریایی در ساحل و کارهای فراساحل وجود داد بدین سبب سازمان هواشناسی به احتیاط در شنا و تفریحات آبی، احتیاط در تردد شناورهای تفریحی، سبک و نیمه سبک و کارهای شیلاتی سفارش می کند.
در هشدار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیش بینی می شود که پدیده ای جوی اثرات منفی به همراه داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده باش دستگاه های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می شود. هشدار زرد رنگ نیز به مفهوم این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکنست در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را بوجود آورد. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرف دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.


۴۷۲۳۱


منبع:

1400/01/26
22:13:21
5.0 /5
786
تگهای خبر: باد , بو , تردد , دریا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است