در نامه رئیس فراكسیون محیط زیست مجلس به معاون پارلمانی دولت مطرح شد

لایحه اصلاح قانون پشتیبانی از ماموران حفاظت محیط زیست فورا به مجلس عرضه شود

لایحه اصلاح قانون پشتیبانی از ماموران حفاظت محیط زیست فورا به مجلس عرضه شود رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس در نامه ای به معاون پارلمانی دولت در خواست کرد که لایحه اصلاح قانون حمایت قضایی و بیمه ای از ماموران یگان حفاظت محیط زیست و جنگل بانی با اولویت پوشش و لحاظ تمامی مواد قانونی و مفاد قانون به کارگیری سلاح توسط نیروهای مسلح به قید فوریت به مجلس شورای اسلامی عرضه شود.


به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، در نامه سمیه رفیعی خطاب به حسینعلی امیری، معاون امور مجلس رئیس جمهور آمده است:
«برادر گرامی جناب آقای امیری
معاون محترم امور مجلس رئیس جمهور

با احترام و عرض تبریک فرا رسیدن سال نو؛ همان گونه که استحضار دارید متاسفانه به تازگی دو نفر از محیط بانان عزیز اداره کل محیط زیست استان زنجان در جریان صیانت از محیط زیست و عرصه های طبیعی از جانب شکارچیان غیرمجاز و متجاوزین به عرصه های طبیعی مورد حمله وحشیانه افراد ناشناس قرار گرفته و به درجه رفیع شهادت نائل آمدند. البته این نخستین و آخرین بار نیست که شکارچیان غیرمجاز و متجاوزان به عرصه های طبیعی مبادرت به شلیک و حمله به سمت محیط بانان عزیز می نمایند. در گذشته موارد زیادی از این دست صورت گرفته که منجر به شهادت، نقص عضو و یا وارد آمدن صدمه های جدی روحی به این عزیزان و خانواده های آنها شده است.
علیرغم تصویب قانون حمایت قضایی و بیمه ای از ماموران یگان حفاظت محیط زیست و جنگل بانی همچنان موارد نقص و خلاء های قانونی در حمایت قضایی محیط بانان و جنگل بانان در انجام وظایف محوله در مقابله با متخلفین متجاوز محیط زیست و منابع طبیعی بخصوص در به کارگیری سلاح برای برخورد با متخلفین مسلح و دفاع از جان خود مشاهده می شود این نقایص و خلاء های قانونی باعث تضعیف توان مقابله محیط بانان و جنگل بانان در برخورد با متخلفین مسلح شده است. از سوی دیگر این وضعیت نابسامان باعث تشدید خسارت متخلفین شرور و مسلح در تجاوز به منابع طبیعی و محیط زیست و حمله مسلحانه به محیط بانان و جنگل بانان شده است. بنابراین خواهشمند است مقرر فرمایید لایحه اصلاح قانون مذکور با اولویت پوشش و لحاظ تمامی مواد قانونی و مفاد قانون به کارگیری سلاح توسط نیروهای مسلح در موارد ضروری مصوب هیجدهم بهمن ماه سال ۱۳۷۳ برای محیط بانان و جنگل بانان به قید فوریت و در کوتاه ترین زمان ممکن تهیه و جهت بررسی تشریفات قانونی لازم به مجلس شورای اسلامی عرضه شود.»


منبع:

1400/01/22
13:03:33
5.0 /5
826
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است