نفوذ آلاینده های نفتی به منابع آب، خاك و هوا و تهدید زندگی جانداران

نفوذ آلاینده های نفتی به منابع آب، خاك و هوا و تهدید زندگی جانداران بوشهر رئیس محیط زیست گناوه اظهار داشت: آلاینده های نفتی با نفوذ به منابع آب، خاک و هوا زندگی جانداران مختلف را تهدید می کنند.


بمنظور بررسی وضعیت زیست محیطی تاسیسات نفتی مستقر در شهرستان گناوه بخشدار مرکزی به همراه رئیس اداره حفاظت محیط زیست این شهرستان بازدید مشترکی را انجام دادند.
کامبیز عبدالهی، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان گناوه در این خصوص اظهار داشت: آب، خاک و هوا پیکره های طبیعی و پویایی هستند که از مواد مختلفی تشکیل شده اند و فرآیندها و عوامل مختلف بر پویایی آنها اثرگذار می باشد. این منابع نقش بسیار مهمی در زندگی انسان ایفا می کنند و بدون داشتن آب، خاک و هوای سالم حیات و زندگی روی زمین امکان پذیر نخواهد بود.
وی اضافه کرد: آلودگی این منابع در سالیان اخیر تبدیل به یکی از جدی ترین مشکلات زیست محیطی در سراسر جهان شده است. در ایران نیز آلودگی منابع محیط زیست موضوعی چالش برانگیز است. از مهم ترینِ این عوامل، آلاینده های نفتی هستند که با نفوذ به منابع آب، خاک و هوا زندگی جانداران مختلف را تهدید می کنند.
رئیس حفاظت محیط زیست گناوه عنوان کرد: در شهرستان گناوه نیز تاسیسات مختلف نفتی مستقر هستند که بمنظور بررسی اثرات زیست محیطی آنها نیاز به پایش مداوم دارند. به همین دلیل بازدید مشترکی از صنایع نفت و گاز مستقر در شهرستان، توسط بخشدار مرکزی و رئیس اداره حفاظت محیط زیست انجام شد.
عبداللهی تصریح کرد: در این بازدید تلاش شد تا با همراهی بخشدار مرکزی علاوه بر آشنایی با صنایع نفت و گاز مستقر در سطح شهرستان، اثرات کارهای آنها بر پارامترهای زیست محیطی آب، هوا و خاک منطقه از نزدیک مورد ارزیابی قرار بگیرد و تشریح شود.1400/01/10
00:26:19
5.0 /5
1026
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است