هشدار نارنجی هواشناسی:

جاده های كشور طوفانی است

جاده های كشور طوفانی است بارندگی و وزش شدید باد با اخطار سطح نارنجی سازمان هواشناسی در اغلب جاده های کشور پیشبینی می شود و در این شرایط رانندگی نیازمند آمادگی کامل و رعایت سرعت مطمئنه و رعایت فاصله طولی با خودرو جلویی است.


به گزارش گل بخر به نقل از خبر آنلاین و به نقل از پایگاه خبری پلیس راهور سرهنگ احمد شیرانی رئیس مرکز اطلاعات و کنترل راهور ناجا اظهار داشت: جاده چالوس به دلیل ظرفیت پایین تردد در این ایام و همزمانی سفرهای بعضی از رانندگان در بعضی مقاطع دارای بار ترافیکی نیمه سنگینی بوده و به جهت کاهش زمان سفر سفارش به استفاده از مسیرهای جایگزینی مانند جاده هراز و فیروزکوه می گردد. وی ادامه داد: با عنایت به مسافرت بعضی از هموطنان در چند روز ابتدای نوروز و نزدیک شدن به زمان آخر تعطیلات و ظرفیت مشخص جاده ها، در صورت همزمانی برگشت سفرهای چند روزه اخیر در ۵شنبه و جمعه آخر این هفته احتمال ایجاد ترافیک سنگینی در بعضی از جاده وجود دارد. وی سفارش کرد: رانندگان زمان برگشت از سفر را مدیریت نمایند و صرفاً به روز پنج شنبه و جمعه آخر هفته موکول ننمایند.
با عنایت به احتیاج به تردد در هر دو جهت جاده ها در این ایام، برنامه ای برای یک طرفه کردن جاده ها در انتها تعطیلات این هفته در طرح های ترافیکی پلیس راهور ناجا وجود ندارد. ۶۳% از تصادفات در جاده ها در محدوده ۳۰ کیلومتری شهرها رخ می دهد. ازاین رو رعایت کامل مقررات رانندگی و احتیاط لازم در این محدوده سبب کاهش چشم گیر حوادث جاده ای می گردد. ۲۳۵۲۳۱


منبع:

1400/01/05
01:06:22
5.0 /5
1024
تگهای خبر: باد , بارندگی , بو , تردد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است