افزایش دمای هوا از امروز

افزایش دمای هوا از امروز به گزارش گل بخر مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه امروز(پنج شنبه، 28 اسفند) با جنوبی شدن جریانات بر روی سواحل دریای خزر، وزش باد شدید جنوبی و افزایش محسوس دما بین 12 تا 8 درجه اتفاق خواهد افتاد، اظهار داشت: بر این اساس، امکان ذوب برف، بالا آمدن سطح آب رودخانه های فصلی و همین طور احتمال سقوط بهمن در ارتفاعات شمال غرب، امتداد رشته کوه های البرز و زاگرس مرکزی وجود دارد.


صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا، درباره وضعیت آب و هوایی کشور، اظهار داشت: برمبنای آخرین خروجی مدلهای هواشناسی، امروز برای اغلب مناطق کشور ابرناکی و بارش پراکنده پیش بینی می شود. جمعه در بعضی نقاط شمال غرب، سواحل دریای خزر، شمال شرق، شرق، جنوب شرق، جنوب و ارتفاعات زاگرس مرکزی بارش باران، گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد و در ارتفاعات بارش برف رخ خواهد داد.
وی ادامه داد: شنبه در بعضی نقاط شرق مازندران، گلستان، خراسان شمالی و خراسان رضوی بارش باران، گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد و در ارتفاعات بارش برف و در بعضی نقاط جنوب شرق کشور ابرناکی و بارش پراکنده پیش بینی می شود.
ضیائیان به بیان اینکه روزهای یکشنبه و دوشنبه در بیشتر مناطق کشور جوی آرام حاکم خواهد بود، اظهار داشت: امروز با جنوبی شدن جریانات بر روی سواحل دریای خزر، وزش باد شدید جنوبی و افزایش محسوس دما بین ۱۲ تا ۸ درجه اتفاق خواهد افتاد و جمعه با شمالی شدن جریانات، کاهش دما بین ۱۵ تا ۱۰ درجه رخ خواهد داد.
وی اظهار داشت: باید توجه کرد که باتوجه به افزایش شایان توجه دما در روز پنجشنبه، امکان ذوب برف، بالا آمدن سطح آب رودخانه های فصلی و همین طور احتمال سقوط بهمن در ارتفاعات شمال غرب، امتداد رشته کوه های البرز و زاگرس مرکزی وجود دارد.
ضیاییان اظهار داشت: روزهای پنجشنبه و جمعه، در شمال غرب، غرب و بخش های مرکزی و دامنه های جنوبی البرز وزش باد شدید گاهی همراه با گردوخاک رخ خواهد داد. امروز شمال خلیج فارس و از جمعه تا دوشنبه بخش های مرکزی و شرقی خلیج فارس و همین طور روزهای شنبه تا دوشنبه تنگه هرمز و دریای عمان مواج پیش بینی می شود.
منبع:

1399/12/29
13:24:59
0.0 /5
1116
تگهای خبر: باد , باران , بو , دریا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است