رییسی:

هیچ كس در كشور ما اجازه تخلف از قانون را ندارد

هیچ كس در كشور ما اجازه تخلف از قانون را ندارد به گزارش گل بخر رئیس قوه قضاییه اظهار داشت: هیچکس در کشور ما اجازه تخلف از قانون را ندارد و چنانچه مسئولی قانون را نقض کند مجازاتش مضاعف خواهد بود.به گزارش گل بخر به نقل از قوه قضاییه، سید ابراهیم رئیسی در دیدار با نخبگان و نمایندگان اقشار مختلف مردم مازندران درباب اهمیت مقوله حفظ نهاد خانواده اظهار نمود: اهمیت نهاد خانواده و عوارض ناشی از طلاق که بر جامعه مترتب می شود بر کسی پوشیده نیست پس پژوهشگران و فعالان در حوزه لطمه های اجتماعی باید به مقوله طلاق و ارائه راهکارها جهت کاهش آن توجه ویژه ای داشته باشند.

رئیس قوه قضاییه با اعلان اینکه مقام معظم رهبری نسبت به موضوع لطمه های اجتماعی همچون طلاق و اعتیاد بسیار حساس هستند، اضافه کرد: چنانچه نسبت به رفع لطمه های اجتماعی نظیر اعتیاد و طلاق توجه نشود این لطمه ها منتهی به جرم می شوند پس حتما در این جهت باید اقدامات پیشگیرانه در حوزه های فرهنگی و اقتصادی صورت گیرد.

رئیسی با اعلان اینکه برای مقابله با لطمه های اجتماعی که جامعه را رنج می دهد راهکار وجود دارد و این راهکارها نیز دست یافتنی هستند، عنوان کرد: تسهیلاتی که در زمینه های اقتصادی همچون تامین مسکن و ایجاد اشتغال ارائه می شود می تواند از ایجاد خلل در زندگی زوجین خصوصاً زوج های جوان پیشگیری کند.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به بازدید بامداد امروز خود از کارخانه نساجی قائمشهر اظهار داشت: در بازدیدی که از کارخانه نساجی قائمشهر داشتیم مشاهده کردیم فردی که این کارخانه به او واگذار شده بود نتوانست به تعهدات خود در خصوص اشتغالزایی برای ۲ هزار نفر تا سال ۹۰ عمل کند؛ چنانچه اشتغالزایی در این واحد تولیدی تحقق یافته بود، می توانست خیلی از مسائل در رابطه با اشتغال استان را رفع کند و به سهم خود در پیش گیری از وقوع لطمه های اجتماعی همچون طلاق موثر باشد.

رئیسی با مهم خواندن نقش سازمان های مردم نهاد در حوزه تعالی جمعیت و مقابله با اظهار داشت: هر جا که کار به مردم سپرده شد در آن عرصه به توفیق رسیدیم که جلوه بارز این مقوله، دوران دفاع مقدس است که استان مازندران در آن دوران بیش از ۱۰ هزار شهید تقدیم جبهه اسلام کرد و همین جوانان و رزمندگان بودند که با وجود اعطای همه تجهیزات و تسلیحات همچون سلاح های شیمیایی از جانب غربی ها به صدام، پیروزی را نصیب جبهه اسلام کردند.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به ظرفیت بسیار بالای استان مازندران در حوزه های مختلف اقتصادی همچون کشاورزی، دامداری و دریا اشاره کرد: فعال شدن هر یک از این حوزه ها می تواند آمار اشتغال در استان مازندران را افزایش دهد.

رئیسی با اعلان اینکه چنانچه زمینه های تولیدی و کاریابی مدیریت نشود، عدم اشتغال به وجود می آید و به تبع آن فقر و مشکلات خانوادگی ظهور و بروز پیدا می کند، اضافه کرد: ما راه برون رفت از مشکلات را در دست بیگانگان نمی بینیم بلکه اعتقاد داریم این راه برون رفت در دستان جوانان، مردم و مسئولان ما قرار دارد.

رئیس دستگاه قضا با تاکید بر این نکته که نباید اجازه داد مردم و خانواده ها گرفتار یاس و ناامیدی شوند، عنوان کرد: این مهم فقط در مقام سخن نیست بلکه در مقام عمل نیز تمامی فعل ها و ترک فعل های ما باید برای مردم امیدآفرین باشد.

رئیسی در ادامه نظام اداری کارآمد را یکی از جلوه های امیدآفرینی در کشور دانست و اظهار داشت: با ابتکار و خلاقیت و روحیه انقلابی می توان خیلی از گره ها را از امور مردم و کشور گشود کمااینکه سرداران و رزمندگان ما در جنگ با وجود نبود امکانات کافی، خیلی از گره ها را گشودند و نشان دادند که در قاموس جبهه انقلابی «ما نمی توانیم» وجود ندارد.

رئیس دستگاه قضا افزود: ما در مجموعه عدلیه و همه نیروها در دستگاه های مختلف می توانند با اقدامات فعالانه و اثرگذار خود، در ایجاد امید در جامعه و ایجاد یاس در دشمن نقش آفرین باشند.

رئیسی با اعلان اینکه جامعه متعالی جامعه ای است که نخبگان آن در زمان مناسب اقدامات برجسته و اثرگذار انجام دهند، اشاره کرد: جامعه ما نیز از نخبگانی بهره مند است که می توانند جریان ساز باشند.

رئیس قوه قضاییه با اعلان اینکه دشمن اهتمام دارد با ایجاد لطمه های فرهنگی، اراده مستحکم مردم و جوانان ما را متزلزل و بجای ایمان، تردید را در وجود مردم و جوانان ما بوجود آورد، اضافه کرد: نقش نخبگان برای مقابله با این توطئه دشمن بوسیله رصد کردن لطمه ها و ارائه راهکار برای رفع آنها، تعیین کننده است.

رئیسی با تاکید بر این نکته که راه مقابله با دشمن، ناامید کردن آنست، اظهار داشت: راه ناامید کردن دشمن نیز تولید قدرت در همه عرصه ها همچون عرصه های نظامی، علمی، اقتصادی و اجتماعی است و این مهم با اقدامات فعالانه، اثرگذار و با نیروهای انسانی مومن، مصمم و بادانش محقق می شود.

رئیس قوه قضایییه در بخش اختتام سخنان خود در واکنش به سخنان یکی از حضار در خصوص تغییر کاربری اراضی در یکی از روستاهای استان مازندران اظهار داشت: با تغییر مغایر با قانون کاربری اراضی از ناحیه هر کسی برخورد خواهد شد و دراین زمینه اولویت با آلونک ها نیست بلکه اولویت ها با آن دسته از ویلاهای اشرافی است که در مقابل چشمان عام و خاص با تصرف اراضی و منابع طبیعی تولید شده اند. هیچکس در کشور ما اجازه تخلف از قانون را ندارد و چنانچه مسئولی قانون را نقض کند مجازاتش مضاعف خواهد بود. موضوع تغییر مغایر با قانون کاربری اراضی در روستای یاد شده از طرف دادگستری استان مازندران پیگیری خواهد شد.

پیش از سخنان رئیس قوه قضاییه، آیت الله محمدی لائینی نماینده ولی فقیه در استان مازندران در سخنانی با اشاره به تحول صورت گرفته در دستگاه قضا طی دو سال قبل عنوان کرد: مبارزه با فساد در دوران ریاست آیت الله رئیسی در قوه قضاییه به اوج خود رسیده است و مردم از این حیث امیدوارتر شده اند.

منبع:

1399/12/25
01:41:53
0.0 /5
957
تگهای خبر: باد , بو , دانش , دریا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است