مصرف آب و برق در ایران همتراز با چین و هند

مصرف آب و برق در ایران همتراز با چین و هند رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران اظهار داشت: ما بعنوان یک کشور ۸۵ میلیون نفری مصرف مان در زمینه برق و آب مشابه کشورهای پرجمعیت مانند چین و هند است. در این شرایط نیاز است که سیاست های کشور بازبینی و جدی گرفته شوند.به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا زهرا صدراعظم نوری در آیین افتتاحیه نیروگاه خورشیدی منطقه ۱۷ شهرداری تهران اظهار داشت: در این دوره مدیریت شهری، شورای شهر و شهرداری با تغییر رویکردها و سیاست ها به دنبال اقدامات زیرساختی و زیربنایی است که آثار آن در کوتاه مدت و میان مدت توسط شهروندان قابل مشاهده خواهد بود.

وی افزود: در حوزه محیط زیست مصوبات کارآمدی تدوین و اقدامات خوبی انجام شده که سبب سربلندی شهرداری است و در این امرمهم وجود متخصصان و مدیران با دانش و دغدغه مند غیرقابل انکار است.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه رویکرد مدیریت شهری از شهرفروشی، باغ کشی و تراکم فروشی فاصله گرفته و همچنان درحال مقابله با آن است، تصریح کرد: مسائل محیط زیستی بخصوص بحث توجه به منابع بسیار حائز اهمیت و یکی از محورهای اصلی محیط زیست است چونکه این منابع خدادادی روزی تمام می شود و اگر مصرف آنها به درستی مدیریت نشود دیگر برای هر اقدامی دیر خواهد بود.

صدراعظم نوری افزود: وضع موجود نشان داده است که هیچ یک از عملکردمان مطابق با شاخصهای محیط زیستی و توسعه ای نیست. بیش از حد و به صورت بی رویه از منابع استفاده می نماییم و از استانداردهای جهانی بسیار فاصله داریم.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران افزود: در کشور منابع بی شماری وجود دارد که متاسفانه به صورت صحیح مدیریت نمی شوند و دغدغه و نگرانی برای آنها وجود ندارد. ما بعنوان یک کشور ۸۵ میلیون نفری مصرف مان در موضوع هایی مانند برق و آب مشابه کشورهای پرجمعیت مانند چین و هند است. در این شرایط نیاز است که سیاست های کشور بازبینی و جدی گرفته شوند.

رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری سیاست های کلی در حوزه حفظ محیط زیست را ابلاغ کردند و همه موظفیم تا طبق آن عمل نماییم، تصریح کرد: امروزه با عنایت به مشکلات و معضلات جهانی مانند افزایش انتشار کربن، بحران کم آبی و تغییرات آب و هوایی، تمام کشورهای دنیا به طرق مختلف به فکر نجات زمین افتاده اند.

وی افزود: در این میان اگر ما بعنوان کشوری که منابع طبیعی و انسانی خوبی دارد نتوانیم در گستره جهان جایگاه خوبی را پیدا نماییم و عملکرد مناسبی نداشته باشیم، جا می مانیم و در این عقب ماندگی به شدت صدمه و خسارت خواهیم دید.

صدراعظم نوری با اشاره به اینکه باید باید برای مصرف تک تک منابع برنامه ریزی داشته باشیم، اظهار داشت: در اینباره با عنایت به ظرفیت و منابع بالای شهرداری ها، جایگاه مدیریت شهری بسیار قابل توجه است و می تواند الگوی خوبی برای سایر شهرها باشد.

وی تصریح کرد: در جهت بهبود وضعیت محیط زیست شهری تهران و ارتقای کیفیت آن، برای اثرگذاری بیشتر به دنبال ایده های نو و مبتکرانه باشیم مانند بحث معرفی ساختمان های سبز و گسترش آنها مطابق با استانداردهای ملی و بین المللی.

به گزارش روایط عمومی اداره کل محیط زیست شهرداری تهران صدراعظم نوری در انتها اظهار داشت: در این حوزه همینطور درباره استفاده از نیروگاه های خورشیدی و تأمین انرژی از آنها در وهله اول باید از ساختمان های شهرداری تهران شروع نماییم. امیدوارم با مصوبات شورا و فرهنگ سازی، شاهد اصلاح الگوی مصرف منابع باشیم تا بتوانیم به صورت شایسته منابع را در اختیار نسل های آتی قرار دهیم.
1399/12/21
00:34:57
0.0 /5
1076
تگهای خبر: باغ , بو , خدمات , دانش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است