ورود سامانه بارشی به كشور

ورود سامانه بارشی به كشور به گزارش گل بخر مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به کاهش کیفیت هوا در شهرهای پرجمعیت و صنعتی کشور، از ورود سامانه بارشی به کشور از امشب (۱۶ بهمن) اطلاع داد.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: امروز (۱۶ بهمن) در غالب مناطق کشور جوی پایدار و آرام پیشبینی می شود. ازاین رو در شهرهای صنعتی و پرجمعیت افزایش غلظت آلاینده جوی سبب کاهش کیفیت هوا خواهد شد.

وی افزود: در اوایل شب به تدریج با ورود سامانه بارشی به غرب کشور، ابرناکی و بارش باران و برف در استان های کرمانشاه، کردستان و آذربایجان غربی شروع می شود.

مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به اینکه فردا (۱۷ بهمن) گستره فعالیت سامانه بارشی غرب، شمال غرب، مناطقی از جنوب غرب و دامنه های جنوبی البرز را فرا می گیرد، اظهار داشت: بارش در مناطق سردسیر و مرتفع به صورت برف و در مناطق جنوبی به صورت رگبار رعدوبرق و گاهی همراه با وزش باد شدید موقتی با احتمال تگرگ خواهد بود.

وی افزود: در جنوب استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، غرب کردستان، کرمانشاه، ایلام، شمال لرستان و زنجان بارش شدت خواهد داشت،

به گفته ضیاییان، شنبه (۱۸ بهمن) در کل نیمه غربی کشور بارش وجود خواهد داشت. این در حالیست که در شمال و شرق خوزستان، شمال بوشهر، شمال خلیج فارس، چهارمحال وبختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، ایلام، کرمانشاه، غرب کردستان، جنوب آذربایجان غربی، شمال زنجان و در ارتفاعات البرز مرکزی بارش از شدت بیشتری برخوردار خواهد بود.

مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه روز یکشنبه (۱۹ بهمن) از فعالیت سامانه بارشی در شمال غرب، غرب و دامنه های جنوبی البرز کم می شود، اظهار نمود: گستره فعالیت این سامانه در جنوب غرب، جنوب، مرکز، شرق و شمال شرق است. همینطور بارش در شمال فارس، کهگیلویه وبویراحمد، جنوب چهارمحال و بخیتاری و اصفهان شدت خواهد گرفت.

وی افزود: روز دوشنبه (۲۰ بهمن) در شمال شرق و ارتفاعات زاگرس مرکزی و جنوبی، بارش پراکنده و در نیمه شرقی کشور وزش باد پدیده غالب خواهد بود. همینطور این سامانه به تدریج از شرق کشور خارج خواهد شد.

ضیاییان ضمن اشاره به اینکه فردا و شنبه (۱۷ و ۱۸ بهمن) در استان های ایلام، کرمانشاه، خوزستان، لرستان و کهگیلویه وبویراحمد احتمال بارش تگرگ وجود دارد، اظهار داشت: از امروز تا ظهر جمعه (۱۶ و ۱۷ بهمن) در استان های گیلان و اردبیل وزش باد شدید جنوبی سبب افزایش نسبی دما می شود.

به گفته وی، در بعدازظهر روزهای شنبه و یکشنبه (۱۸ و ۱۹ بهمن) در استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز و نیمه شرقی کشور وزش باد شدید و در بعضی نقاط شرق و جنوب گرد و خاک پیشبینی می شود. همینطور خلیج فارس هم طی فردا و شنبه (۱۷ و ۱۸ بهمن) مواج خواهد بود.

ضیاییان در انتها درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار نمود: آسمان تهران فردا (۱۷ بهمن) ابری همراه با غبارصبح گاهی و در بعدازظهر وزش باد و به تدریج بارش باران با حداقل دمای ۷ و حداکثر دمای ۱۵ درجه سانتیگراد و روز شنبه (۱۸ بهمن) ابری، در بعضی ساعات بارش باران و مه رقیق و گاهی افزایش باد و رگبار رعدوبرق با حداقل دمای ۷ و حداکثر دمای ۱۲ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.

منبع:

1399/11/16
18:03:52
0.0 /5
1123
تگهای خبر: آسمان , آلاینده , باد , باران
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است