رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با تاكید بر تامین حق آبه تالاب ها:

نباید آب از رودخانه و تالاب كم شود و به كشاورزان داده شود

نباید آب از رودخانه و تالاب كم شود و به كشاورزان داده شود خوزستان رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اعلان اینکه حق آبه تالاب ها باید مانند حق آبه کشاورزی در نظر گرفته شود، اظهار داشت: نمی گردد آبی از رودخانه کم شود، آب تالاب کم شود و به کشاورزان داده شود برای اینکه اهمیت اقتصادی تالاب حتی بیشتر از توسعه کشاورزی است.عیسی کلانتری در حاشیه افتتاح مرکز پایش زیست محیطی تالاب بامدژ که امروز (۱۱بهمن ماه) برگزار شد، اظهار نمود: امروز از تالاب شادگان بازدید داشتیم و در ادامه سفر نیز خط تولید ظروف یک بار مصرف از باگاس، افتتاح می گردد.

به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، وی درباب این طرح تولیدی اضافه کرد: با توجه به این که پلاستیک دشمن محیط زیست است، خوشبختانه سرمایه گذاران بخش خصوصی در شرکت کاغذ پارس هفت تپه سرمایه گذاری کردند و مقرر است سالیانه حدود ۶۰۰ میلیون قطعه ظروف یکبار از باگاس مصرف تولید شود.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست بیان کرد: احیای تالاب ها جزو سیاست های رئیس جمهور است. حق آبه تالاب های شادگان و هورالعظیم را داریم که برای نخستین بار میزان آن تعیین شده است؛ دراین زمینه، با وزارت نیرو و شواری نگهبان به تفاهم رسیدیم و حق آبه تعیین کردیم.

وی اشاره کرد: حق آبه تالاب ها باید مانند حق آبه کشاورزی در نظر گرفته شود؛ نمی گردد آبی از رودخانه کم شود، آب تالاب کم شود و به کشاورزان داده شود برای اینکه اهمیت اقتصادی تالاب حتی بیشتر از توسعه کشاورزی است.

کلانتری در آخر با اعلان اینکه تالاب ها نیز دیگر دارای حق آبه هستند، اظهار داشت: در گذشته تالاب ها تنها با سیلاب پر می شدند اما حالا باتوجه به حق آبه های تعیین شده، باید حق آبه تالاب ها را مانند کشاورزان، از تخصیص دهنده آب که وزارت نیرو است، تقاضا نماییم.

اننهای پیام


1399/11/11
21:48:37
0.0 /5
847
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است