یك مقام مسئول خبر داد

معرفی یك بانك خصوصی متخلف به دستگاه قضایی

معرفی یك بانك خصوصی متخلف به دستگاه قضایی به گزارش گل بخر قائم مقام رئیس ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، از معرفی یک بانک خصوصی به دستگاه قضایی به علت همکاری نکردن برای رفع موانع تولیدکنندگان اطلاع داد.به گزارش گل بخر به نقل از صدا و سیما، بابک دین پرست با تکیه بر اینکه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، مهمترین و بالاترین مرجع رسیدگی به مشکلات واحدهای تولیدی است، اظهار داشت: قانون صراحت دارد که مصوبات این ستاد نافذ و اجرایی می باشد.
وی ضمن اشاره به اینکه برخی شایع می کنند که مصوبات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، ضمانت اجرایی ندارد، اضافه کرد: این حرف، خلاف واقع است و هر دستگاه یا نهادی، که مصوبات ستاد تسهیل را اجرایی نکند به دستگاه قضائی و سازمان بازرسی معرفی می شود.
دین پرست همینطور از بررسی مشکلات سه واحد تولید بزرگ استان مازندران، در صد و سومین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید اطلاع داد و اظهار داشت: اولین واحد، یک هلدینگ بزرگ متشکل از ۷ واحد تولیدی بود که بدلیل مشکلاتی با بانک ها، ده سال تعطیل شده بود.
وی اضافه کرد: مشکلات این هلدینگ با ده بانک مورد پیگیری قرار|گرفت که ۹ بانک با این هلدینگ مساعدت کرد و تنها یک بانک خصوصی در جلسه حاضر نشد که مقرر شد آن بانک به دستگاه قضائی و سازمان بازرسی معرفی شود.
قائم مقام ستاد تسهیل اظهار داشت: شرکت چوب و کاغذ مازندران، دومین واحد تولید بود که مشکلات آن عنوان شد، و در حضور رئیس سازمان جنگلل، مشکلات این واحد بررسی و مقرر شد مطالبات این شرکت از سازمان جنگل ها نهایت طی یک ماه بررسی و تعیین تکلیف شود.
دین پرست کمبود چوب در کشور را یکی دیگر از مشکلات صنایع سلولوزی خواند و اظهار داشت: مقرر شد مبحث واردات چوب با پوست در یک جلسه جداگانه در دبیرخانه برگزار و با همکاری سازمان جنگل ها، مشکلات واحدهای سلولوزی حل شود.
وی در مورد سومین واحد تولید مطرح شده در ستاد تسهیل، اظهار داشت: این یک واحد فولادی بود که به علت عدم پاسخگویی بانک، مقرر شد پرونده به سازمان بازرسی و دادستانی کشور معرفی شود.
قائم مقائم رئیس ستاد تسهیل و رفع موانع تولید با اشاره به اینکه مصوبات این ستاد بگونه ای تصویب می شود که برای دستگاههای مختلف قابلیت اجرا داشته باشد، اظهار داشت: مصوبات ستاد تا رسیدن به هدف احیای واحدهای تولیدی راکد و حفظ واحدهای بحرانی و مشکل دار پیگیری خواهد شد.
دین پرست اضافه کرد: دستورالعملی که هفته گذشته با همکاری بانک مرکزی برای نحوه واگذاری امول مازاد اجرایی شد همچون اقدامات مهم ستاد تسهیل بوده بوده که با ۴ سال پیگیری به نتیجه رسید.

1399/09/28
12:37:40
5.0 /5
1032
تگهای خبر: بو , جنگل , دستگاه , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است