راه اندازی دو نمایشگاه دستاوردهای فناورانه و فن‎ بازار و ایران ساخت به صورت مجازی

راه اندازی دو نمایشگاه دستاوردهای فناورانه و فن‎ بازار و ایران ساخت به صورت مجازی گل بخر: بیست و یکمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن بازار و هشتمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت بامداد امروز با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به صورت مجازی شروع به کار کرد.


به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، بیست و یکمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن بازار با "شعار پژوهش و فناوری در خدمت جهش تولید" و هشتمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت برای عرضه و تقاضای تکنولوژی امروز (پنج شنبه، ۲۷ آذر ماه) در سالن شیخ بهایی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به صورت مجازی شروع به کار کرد.
در این دوره از هشتمین نمایشگاه تجهیزات و آزمایشگاهی ایران ساخت بیشتر از ۹ هزار مدل محصول توسط ۳۵۱ شرکت در هشتمین نمایشگاه ایران ساخت در سامانه نمایشگاه بارگذاری شده است.
این نمایشگاه از امروز راه اندازی شد و تا ۳۰ آذرماه جاری ادامه دارد، ولی امکان ثبت خرید محصول به مدت یک سال فراهم است.
در این دوره از نمایشگاه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری حمایت ۳۵ درصدی از خرید محصولات آزمایشگاهی ساخت ایران را برای دانشگاه ها، پژوهشگاه ها، مراکز علمی وابسته به وزارتخانه های علوم و بهداشت، مراکز و موسسات وابسته به وزارتخانه های علوم و بهداشت، مدارس و پژوهش سراهای آموزش و پرورش، جهاد دانشگاهی، سازمان فنی و حرفه ای، اعضای شبکه آزمایشگاهی و جهاد کشاوزی در نظر گرفته است.
همچنین پرداخت بخشی از هزینه خرید مراکز علمی و پژوهشی دولتی، بر مبنای سطح بندی محصولات همچون این حمایتها است، بگونه ای که سطح اول محصولات دانش بنیان ۴۰ و ۵۰ درصد، سطح دوم ۲۵ درصد و سطح سوم ۱۰ درصد از حمایت این معاونت برخوردار می شوند.
تسهیلات لیزینگ ۸ تا ۱۰ درصدی برای خریداران بخش خصوصی از شرکتهای دانش بنیان از دیگر حمایت های این نمایشگاه است که توسط خط اعتباری ۲۰ میلیارد تومانی صندوق نوآوری و شکوفایی از راه صندوق توسعه فناوری نانو پرداخت می شود.
در بیست و یکمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن بازار، ۲۶۰۰ فناوری در سامانه ای که برای هفته پژوهش و فناوری پیاده سازی شده است، بارگذاری شده که بعد از داوری های اولیه ۱۴۰۰ طرح شایسته ارزیابی های دقیق تر تشخیص داده شدند، بعد از ارزیابی ها در مرحله دوم از میان ۱۴۰۰ طرح، ۸۸ طرح برای رونمایی انتخاب شدند که در طول برگزاری این نمایشگاه رونمایی خواهد شد.
در این دوره از نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری ۶۹ دانشگاه، ۳۵ پارک علم و فناوری، ۱۸ پژوهشگاه، ۱۵ مرکز رشد و پنج موسسه تحقیقاتی وابسته به دستگاههای اجرایی حضور دارند.
همچنین در این دوره از بیست و یکمین نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری ۱۲۶ طرح از جانب شرکتهای خصوصی، ۱۲۸۷ طرح از جانب دانشگاه ها، ۵۴۰ طرح از جانب پارک های علم و فناوری، ۳۸۶ طرح از جانب مراکز رشد و ۲۴۸ طرح از جانب پژوهشگاه ها عرضه شده است.

منبع:

1399/09/27
10:48:07
5.0 /5
6312
تگهای خبر: بهداشت , پارك , تكنولوژی , دانش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است