وزیر صمت:

انتخاب رایزن بازرگانی به اتاق بازرگانی واگذار می شود

انتخاب رایزن بازرگانی به اتاق بازرگانی واگذار می شود وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: به دنبال تفویض انتخاب رایزنان بازرگانی به اتاق بازرگانی هستیم.به گزارش گل بخر به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، علیرضا رزم حسینی سیاست وزارت صمت را روان سازی اقتصادی، پیشگیری از مجوز فروشی و پرهیز از رانت خواری اعلام نمود.
وی همینطور اضافه کرد: به صورت جدی به دنبال تسهیل فرایندهای کسب و کار، حذف بخشنامه های زائد و امضاهای طلایی و کاهش بروکراسی سخت اداری برای تسهیل روند تولید هستیم.
ابلاغیه های جدید صادراتی مسیر تازه ای را برای صادرکنندگان کشور فراهم نموده است
وزیر صمت با اشاره به اینکه صادرکنندگان مجاهدان اقتصادی هستند، خاطرنشان کرد: ابلاغیه های جدید صادراتی مسیر تازه ای را برای صادرکنندگان کشور فراهم آورده است که با استقبال خوب این قشر روبرو شده است.
رزم حسینی اظهار داشت: حالا صادر کنندگانی که از سال ۱۳۹۸ به بعد تعهد ارزی دارند می توانند یا ارز خویش را در سامانه نیما بفروشند یا از محل واردات در مقابل صادرات به رفع تعهد ارزی خود مبادرت ورزند.
وی سیاست وزارت صمت را وفور کالا در بازار دانست و اضافه کرد: ستاد تنظیم بازار در سطح کشور و کارگروه های تنظیم بازار استانی در امر کنترل و نظارت بر بازار فعال می باشند.
به دنبال تفویض انتخاب رایزنان تجاری به اتاق بازرگانی هستیم
وزیر صمت همینطور در مورد رایزنان بازرگانی هم بیان نمود: به دنبال این هستیم که مبحث رایزنان بازرگانی را به اتاق های بازرگانی سراسر کشور واگذار نماییم تا با انتخابات و اجرای دستورالعمل ها، رایزن ها را انتخاب کنند.
رزم حسینی با اشاره به اینکه در ۸ ماهه سال جاری حدود ۵۰ درصد از صادرات ما به ۱۵ کشور همسایه بوده است اظهار داشت: ۱۵ کشور همسایه ظرفیت خوبی برای کالاهای داخل کشور می باشند که افزایش صادرات به این کشورها سال جاری جزو برنامه های اولویت دار می باشد.
وی همینطور راه اندازی سامانه جامع تجارت را کار بسیار بزرگی دانست و اضافه کرد: این سامانه با ۲۳ سامانه الکترونیکی دیگر که در همین حوزه و در رابطه با فعالان اقتصادی هستند مرتبط می باشد.
هدف گذاری برای افزایش ۵۰ درصدی تولید خودرو تا آخر امسال
وزیر صمت با اشاره به اینکه سیاست ما در حوزه خودرو افزایش تولید است، افزود: تاکید مقام معظم رهبری هم بر همین مبحث است و پیشبینی کردیم که تا آخر سال به افزایش ۵۰ درصدی در حوزه خودرو برسیم.
رزم حسینی در مورد سرمایه در گردش واحدهای تولیدی هم بیان نمود: ۵۰ هزار میلیارد تومان اعتبار در شورای پول و اعتبار برای سرمایه در گردش واحدهای تولیدی و صنعتی در سال جهش تولید پیشبینی و مصوب شده است.
استفاده از ظرفیت انعطاف پذیری برخی قوانین برای تسهیل در امر تولید
وی با تکیه بر اینکه وزارت صمت فرش قرمز برای بخش خصوصی پهن می کند، اظهار داشت: اگر جایی لازم باشد از ظرفیت انعطاف پذیری قوانین به نفع تولید هم با رایزنی و مذاکره با مجلس شورای اسلامی و تفسیر قوانین استفاده خواهیم کرد.

1399/09/22
12:10:17
5.0 /5
1231
تگهای خبر: باد , بو , خودرو , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است