با تصویب ستاد تنظیم بازار؛

قیمت انواع روغن برای مصرف كننده 10 تا 13 درصد افزایش یافت

قیمت انواع روغن برای مصرف كننده 10 تا 13 درصد افزایش یافت ستاد تنظیم بازار، حداكثر افزایش قیمت مصرف كننده انواع روغن در بسته بندی پت را ۱۰ درصد و سایر انواع بسته بندی ها را ۱۳ درصد اعلام نمود.به گزارش گل بخر به نقل از وزارت صمت، در یکصد و سیزدهمین جلسه کارگروه تنظیم بازار در جهت اجرای مصوبات جلسه قبلی کارگروه تنظیم بازار در مورد تعیین قیمت مدیریتی روغن خام، کارگروه مربوطه تشکیل و با عنایت به افزایش قیمت جهانی انواع روغن (مورد تأیید کمیته ارزی) تغییرات قیمت جهانی بر نهاده ها، روغن خام و محصولات نهایی محاسبه و تعیین شد.
بر این اساس، قیمت هر کیلوگرم روغن خام سویا و پالم در مبادی ورودی ۵۵ هزار ریال و قیمت هر کیلوگرم روغن خام آفتاب و کلزا در مبادی ورودی هم ۶۰ هزار ریال تعیین شد.
ستاد تنظیم بازار با عنایت به افزایش قیمت روغن خام و سایر هزینه ها همچون ملزومات بسته بندی و ورق، حداکثر افزایش قیمت مصرف کننده انواع روغن در بسته بندی پت را ۱۰ درصد و سایر انواع بسته بندی ها را ۱۳ درصد اعلام نمود.
در این ستاد مقرر شد قیمت احجام و بسته بندی های مختلف روغن توسط سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان محاسبه و در سامانه ۱۲۴ بارگذاری شود.
همچنین مقرر شد سازمان های صمت ۳۱ استان ضمن اهتمام هرچه بیشتر در مورد رعایت قیمت های مصوب، نسبت به کنترل اسناد و مدارک در ارتباط با ورود و خروج روغن نباتی از کارخانجات تولیدی و انبارهای مستقر در استان، نحوه توزیع آن و ممانعت از فروش به عوامل واسطه (با هدف بازارسازی و افزایش قیمت) اقدام و با تخلفات احتمالی برخورد قانونی نمایند.


منبع:

1399/09/02
20:19:20
5.0 /5
1301
تگهای خبر: آفتاب , باد , بو , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است