در گزارش گل بخر مطرح شد؛

فروش لوازم خانگی 50 درصد كاهش یافته است

فروش لوازم خانگی 50 درصد كاهش یافته است به گزارش گل بخر رئیس اتحادیه لوازم خانگی با اعلان اینكه كاهش قدرت خرید مردم سبب ریزش 50 درصدی فروش لوازم خانگی نسبت به پارینه شده است، اظهار داشت: قیمت های كنونی بازار گران است و مربوط به گرانفروشی نمی گردد.اکبر پازوکی در گفت و گو با خبرنگار مهر، در مورد وضعیت بازار لوازم خانگی، گفت: هم اکنون به سبب مسائلی همچون افزایش بی رویه قیمت ها و کاهش قدرت خرید مردم، فروش لوازم خانگی افت کرده و بازار تقریباً راکد شده است؛ وضعیت به شکلی است که می توان گفت نسبت به سال گذشته، فروش لوازم خانگی ۵۰ درصد کاهش یافته است. بدین جهت امید داریم سال آینده اداره مالیات عنایتی به این مسائل داشته باشد و کمکی کند.
رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی به قیمت لوازم خانگی اشاره نمود و اظهار داشت: تولیدکنندگان باید در مورد قیمت لوازم خانگی توضیح دهند برای اینکه آنها مواد اولیه را از بورس تهیه و مبادرت به تولید کالا می کنند. اصناف کالا را با قیمت مشخصی از تولیدکننده می خرند و سپس با یک سود متعارف به فروش می رسانند.
گرانی کالاها ناشی از افزایش قیمت مواد اولیه است
پازوکی با اشاره به افزایش قیمت مواد اولیه، اشاره کرد: وضعیت ۱۰ روز گذشته را مشاهده کنید که قیمت ها به چه شکلی افزایش یافته اند؛ بعنوان نمونه نرخ سکه که چگونه از ۱۰ میلیون به بیش از ۱۶ میلیون تومان رسیده است، وضعیت قیمت مواد اولیه هم به همین شکل است. گرانی مواد اولیه منجر به افزایش قیمت نهایی محصول شده است.
وی افزود: باتوجه به وضعیت قدرت خرید مردم و رکود بازار، حتی در بعضی موارد فروشنده به جهت اینکه بتواند امورات خودرا بگذراند، فقط با یک سود ۲۰۰ یا ۵۰۰ هزار تومانی کالا را می فروشد.
رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی اظهار داشت: بدین سبب نمی توان اظهار داشت که در بازار لوازم خانگی گرانفروشی داریم بلکه به سبب افزایش نرخ مواد اولیه و بالا رفتن قیمت تمام شده، شاهد «گرانی» کالاها هستیم.
وی اشاره کرد: سه سال پیش با ۱۰۰ میلیون تومان می توانستیم ۳۰ عدد یخچال سایدبای ساید بخریم اما امسال با همان ۱۰۰ میلیون تومان، دو عدد ساید هم نمی توانیم بخریم، بدین سبب اصلاً نمی توان اظهار داشت که مقصر این گرانی ها تولید کننده یا عرضه کننده است بلکه همانطور که اشاره کردم افزایش نرخ مواد اولیه و مؤلفه های دیگری همچون نرخ ارز، سبب این وضعیت شده است.


منبع:

1399/07/27
21:38:55
5.0 /5
1639
تگهای خبر: باد , بو , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است