طرح گردشگری میانكاله با نظارت محیط زیست در حال برنامه ریزی است

طرح گردشگری میانكاله با نظارت محیط زیست در حال برنامه ریزی است گل بخر: معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست تصریح كرد: به منظور جلب مشاركت مردم، طرح گردشگری میانكاله با نظارت محیط زیست در حال برنامه ریزی است كه این طرح در چارچوب شركت تعاونی متشكل از بومیان منطقه خواهد بود به نحوی كه منافع آن در برای حفاظت و مدیریت پناهگاه حیات وحش صرف خواهد شد.به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا کیومرث کلانتری در نشست بررسی مشکلات ذخیره گاه زیست کره و پناهگاه حیات وحش میانکاله که با حضور مدیران ملی و استانی در معاونت محیط طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد، با تاکید بر حفاظت از زیستگاه به صورت یکپارچه، خاطرنشان کرد: حفاظت باید بگونه ای عمل کرد که معیشت جوامع محلی و سایر ذینفعان در مناطق حفظ شود.

وی تصریح کرد: از تمامی ظرفیت های جوامع محلی برای حفاظت از این منطقه با رویکرد حفاظت مشارکتی استفاده گردد همینطور با عنایت به موفقیت در مدیریت مشارکتی و هیات امنایی در زیستگاه دیگر کشور استفاده از این مدل در حفاظت از این منطقه در دستور کار قرار گرفت.

معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست تصریح کرد: تشکل های زیست محیطی، ظرفیت فوق العاده برای حفظ و حراست از پناهگاه حیات وحش میانکاله هستند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، شبه جزیره میانکاله در منتهی الیهِ جنوبِ شرقیِ دریای خزر، در ۱۲ کیلومتریِ شمالِ شهرِ بهشهر واقع است. مساحت آن بیشتر از ۶۰۸ هزار هکتار و ارتفاعِ آن بینِ ۱۵ تا ۲۸متر کمتر از سطحِ دریای آزاد است. میانکاله از سال ۱۳۴۸ یعنی هشت سال بعد از تاریخی که وقف بخشی از عرصه های آن الان مورد ادعا قرار گرفته، بعنوان منطقه حفاظت شده تعیین شد و الان با عناوین پناهگاه حیات وحش، تالاب بین المللی و ذخیره گاه طبیعی زیست کره تحت حفاظت محیط زیست قرار دارد.

منبع:

1399/07/09
09:18:44
5.0 /5
1569
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است