كاهش دو سوم از جمعیت گونه های حیات وحش در كمتر از پنجاه سال

كاهش دو سوم از جمعیت گونه های حیات وحش در كمتر از پنجاه سال محققان اخطار دادند كه جمعیت گونه های حیات وحش در كمتر از 50 سال بیشتر از دو سوم كاهش پیدا كرده است.


به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، محققان با اشاره به اینکه جمعیت گونه های حیات وحش به علت فعالیت های مخرب بشر سیر نزولی در پیش گرفته، اخطار دادند: در مدت کمتر از 50 سال بیشتر از دو سوم از جمعیت گونه های حیات وحش کاهش پیدا کرده است.
در گزارش محققان آمده است که نشانه ای از کاهش سرعت در روند از بین رفتن گونه های حیات وحش مشاهده نمی گردد. همینطور طبیعت تحت تأثیر فعالیت های بشر با سرعتی در حال از بین رفتن است که پیش از این دیده نشده است.
بنابر اظهارات محققان، حیات وحش سقوط آزاد را تجربه میکند چون که جنگلها در حال از بین رفتن هستند، از دریاها صید بی رویه ماهی انجام میشود و مناطق وسیعی از حیات وحش در حال از بین رفتن هستند.
در این گزارش هزاران گونه حیات وحش مختلف در زیستگاههای سراسر جهان مورد بررسی قرار گرفتند و مشخص شد: به صورت میانگین از سال 1970 در بیشتر از 20 هزار جمعیت پستانداران، پرندگان، خزندگان، ماهیها و دوزیستان کاهش 68 درصدی رخ داده است.
به گزارش گل بخر به نقل از شبکه خبری بی بی سی، به قول محققان، کاهش جمعیت گونه های حیات وحش دلیلی آشکار از صدمه رساندن فعالیت بشر به طبیعت است. در صورتی که تغییری در این روند صورت نگیرد جمعیت گونه های جانوری بدون شک کاهش پیدا میکند و حیات وحش را به سمت انقراض سوق می دهد.
منبع:

1399/06/21
11:14:41
5.0 /5
1927
تگهای خبر: پرندگان , جنگل , حیات , دریا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است