ساندویچ های سیلیكونی انرژی ماهواره ها را تامین می كنند

ساندویچ های سیلیكونی انرژی ماهواره ها را تامین می كنند تعدادی از محققان آمریكایی برای تولید باتری های لیتیومی از تركیبی موسوم به ساندویچ های سیلیكونی بهره برده اند كه وزن كمی دارد و انرژی ماهواره ها و فضاپیماها را تامین می كند.به گزارش گل بخر به نقل از نیواطلس، تاکنون روش های مختلفی برای تغییر طراحی باتری های لیتیومی پیشنهاد شده تا امنیت این باتری ها افزایش و وزنشان کم شود. در تازه ترین تحول دراین زمینه مقادیری سیلیکون به باتری های لیتیومی اضافه شده که هم عمر این باتری ها را بیشتر می کند و هم ظرفیت ذخیره سازی آنها را بیشتر می کند.
سیلیکون مورد اشاره به آند باتری های لیتیومی افزوده می شود و جایگزین گرافیت می شود. با این کار ظرفیت ذخیره سازی باتری های لیتیومی ده برابر می شود. البته سیلیکون از دوام و ماندگاری به اندازه گرافیت برخوردار نیست و احتمال چندتکه شدن و از کار افتادن آن در زمان شارژ باتری وجود دارد. برای افزایش ماندگاری سیلیکون در باتری های لیتیومی از نانولوله های کربنی موسوم به Buckypaper استفاده شده است.
این نانولوله های کربنی برای تولید نسل جدید سپرهای محافظ گرمایی فضاپیماها به کار می روند و افزودن ذرات سیلیکونی نانو به آنها و طراحی لایه لایه این مجموعه می تواند در عمل منجر به تولید باتری های سبک جهت استفاده در ماهواره ها و فضاپیماها شود.
این ساختار جدید باتری فعلاً قابلیت ۵۰۰ بار شارژ مکرر را دارد و پژوهشگران امیدوارند در آینده بتوانند این رقم را بالا برند. انتظار می رود این نوع باتری جدید و سبک در آینده بر روی مریخ نوردهای ناسا به کار گرفته شود.

1399/06/12
08:38:11
5.0 /5
2020
تگهای خبر: امنیت , گرما , مجموعه , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است