هشدار هواشناسی نسبت به وقوع رگبار شدید باران در جنوب كشور

هشدار هواشناسی نسبت به وقوع رگبار شدید باران در جنوب كشور گل بخر: سازمان هواشناسی با صدور دو هشدار از رشد ابرهای همرفتی و وقوع رگبار شدید باران طی دو روز آینده در بعضی استان های جنوبی كشور آگاهی داده است.به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، در هشدار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی آمده است: امروز (۵ شهریور) رگبار شدید باران و رعد و برق گاهی همراه با تندبادهای لحظه ای و با احتمال تگرگ در جنوب سیستان و بلوچستان و نیمه جنوبی کرمان خصوصاً ارتفاعات مرکزی پیش بینی می شود.

این شرایط جوی فردا (۶ شهریور) در نیمه جنوبی کرمان خصوصاً ارتفاعات مرکزی و جنوب و شرق فارس دور از انتظار نیست.

سازمان هواشناسی هشدار داده است که احتمال جاری شدن روان آب در مسیل ها، آبگرفتگی و برخورد صاعقه وجود دارد. بدین جهت از اتراق، تردد و چرای دام در بستر و حاشیه مسیل ها و رودخانه ها و صعود به ارتفاعات خودداری شود. بازگشایی آبراه ها و تعویق برداشت محصولات کشاورزی به پس از بارندگی از سفارش های دیگر سازمان هواشناسی است.

به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، در هشدار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیش بینی می شود که پدیده ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده باش دستگاه های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می شود.

این سازمان همین طور در هشدار زرد رنگی از رشد ابرهای همرفتی، رگبار باران و رعد و برق، وزش بادشدید موقتی به ویژه دربعد ازظهر و اوایل شب و تندبادهای لحظه ای با احتمال خیزش گرد و خاک در بعضی مناطق آگاهی داده است.

بر اساس این هشدار امروز (۵ شهریور) این شرایط جوی در ارتفاعات هرمزگان و شرق و جنوب شرق فارس و روز پنجشنبه (۶ شهریور) در ارتفاعات هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان پیش بینی می شود.

روز جمعه (۷ شهریور) رگبار و رعد و برق در ارتفاعات هرمزگان، جنوب کرمان و جنوب و شرق فارس ادامه دارد.

سازمان هواشناسی در ادامه هشدار خود تاکید کرده است که احتمال آبگرفتگی، برخورد صاعقه و احتمال جاری شدن روان آب در مسیل ها وجود دارد. بدین جهت در ترددها احتیاط شود. پرهیز از چرای دام و اتراق در بستر و حاشیه مسیل ها و رودخانه ها، کنترل و بازگشایی آبراه ها و برداشت محصولات کشاورزی پس از بارندگی از سفارش های دیگر سازمان هواشناسی است.

به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، زمانی که سازمان هواشناسی هشدار زرد رنگ صادر می کند به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکنست در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرف دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع:

1399/06/06
23:38:23
5.0 /5
1885
تگهای خبر: باد , باران , بارندگی , تردد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است