هشدار سازمان هواشناسی نسبت به وقوع رگبار باران و وزش باد شدید

هشدار سازمان هواشناسی نسبت به وقوع رگبار باران و وزش باد شدید گل بخر: سازمان هواشناسی كشور با صدور دو هشدار از نفوذ و تشدید فعالیت سامانه بارشی در كشور آگاهی داده است.به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، در هشدار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی آمده است که فردا (۹ تیر) رگبار باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت در استان های خراسان شمالی، گلستان، مازندران و گیلان پیش بینی می شود.

وقوع این شرایط جوی روز جمعه (۱۰ تیر) در شمال خراسان رضوی، خراسان شمالی، گلستان، مازندران و ارتقاعات در استان های سمنان، تهران و البرز دور از انتظار نیست.

از این رو سازمان هواشناسی هشدار داده است که به دنبال بارش ها در این نقاط احتمال سیلابی شدن مقطعی مسیل ها و رودخانه ها، آبگرفتگی و برخورد صاعقه وجود دارد. بنا بر این از تردد و اسکان در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها و صعود به ارتفاعات پرهیز شود.

به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، در هشدار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیش بینی می شود که پدیده ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده باش دستگاه های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می شود.

سازمان هواشناسی با صدور هشدار زرد رنگی از فعالیت سامانه بارشی و شکل گیری ابرهای همرفتی در بعضی مناطق کشور آگاهی داده است.

بر اساس این هشدار امروز (۸ مرداد) رگبار باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت خصوصاً در ساعات بعد ازظهر در شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، جنوب و نوار غربی فارس، ارتفاعات در استان های زنجان، قزوین، البرز، تهران، جنوب سیستان و بلوچستان و هرمزگان پیش بینی می شود و فردا (۹ مرداد) نیز حاکمیت این شرایط در گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، استان های آذربایجان شرقی، شمال آذربایجان غربی، اردبیل، ارتفاعات در استان های زنجان، قزوین، البرز، تهران و سمنان، جنوب سیستان و بلوچستان، غرب و شرق هرمزگان دور از انتظار نیست.

بر اساس هشدار سازمان هواشناسی بارش و رعد و برق روز جمعه (۱۰ مرداد) در استان های گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، قزوین، البرز، تهران، سمنان، شرق زنجان، مرکزی، قم، شمال همدان، جنوب و نیمه غربی فارس، نیمه غربی اصفهان، ارتفاعات در استان های هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان، شمال فارس، شرق کهگیلویه و بویراحمد و شرق لرستان ادامه دارد.

در ادامه هشدار سازمان هواشناسی آمده است که روز شنبه (۱۱ مرداد) در استان های گیلان، مازندران، اردبیل، زنجان، قزوین، البرز، تهران، نیمه غربی سمنان، شمال مرکزی، شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، قم، شمال اصفهان، ارتفاعات در جنوب سیستان و بلوچستان، نیمه غربی کرمان و شرق هرمزگان رگبار باران همراه با رعد و برق و وزش باد شدید خواهیم داشت.

سازمان هواشناسی هشدار داده است احتمال بالا آمدن ناگهانی آب مسیل ها و رودخانه ها و احتمال آبگرفتگی و برخورد صاعقه وجود دارد. بدین جهت در تردد و اسکان در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها و صعود به ارتفاعات احتیاط شود.

در ادامه این هشدار سازمان هواشناسی از وزش باد شدید در خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان طی عصر امروز (۸ مرداد) تا روز جمعه (۱۰ مرداد) آگاهی داده است. بدین جهت احتمال خیزش موقت گرد و خاک، لطمه به سازه های موقت و گلخانه ها، سقوط تابلوهای تبلیغاتی و اشیای سبک و کاهش دید افقی و کیفیت هوا وجود دارد.

به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، زمانی که سازمان هواشناسی هشدار زرد رنگ صادر می کند به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکنست در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرف دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع:

1399/05/09
11:40:37
5.0 /5
1958
تگهای خبر: باد , باران , بو , تردد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است