سخنگوی كمیسیون اقتصادی:

باید سوداگران را از بازار مسكن بیرون نماییم

باید سوداگران را از بازار مسكن بیرون نماییم به گزارش گل بخر سخنگوی كمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح كرد كه باید سوداگران را از بازار مسكن بیرون كشیده و فقط كسانی در بازار مسكن بمانند كه مصرف كننده هستند.


مهدی طغیانی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اقدامات لازم برای ساماندهی بازار مسکن، بیان نمود: ساماندهی بازار مسکن در گام اول احتیاج به یک برنامه دراز مدت دارد ما تا زمانی که مشکل عرضه مسکن را حل نکنیم و به سادگی مسکن عرضه نشود با مشکل روبرو خواهیم شد.
ایشان در ادامه اظهار نمود: تا زمانی که زمین که مهمترین عامل اثرگذار در قیمت مسکن می باشد با قیمت پایین در اختیار تولید کنندگان قرار نگیرد ما در عرضه با مشکل روبرو خواهیم بود، ولی زمانی که این مشکل را حل نماییم متوسط به صورت دو سال طول می کشد تا خانه هایی که با زمین ارزان ساخته شده اند به بازار عرضه شوند. مساله اصلی مسکن که بحث عرضه است در کمیسیون عمران در حال دنبال شدن است.
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس خاطرنشان کرد: اما آنچه که به کمیسیون اقتصادی مربوط می شود این است که ما سوداگران را از بازار مسکن بیرون بکشیم. یعنی فقط کسانی در بازار مسکن بمانند که مصرف کننده هستند. برای این امر طرحی در حال جمع آوری امضا است که همان قانون مالیات بر خانه های خالی را با اصلاحاتی تسهیل نماییم تا قانون راحتتر اجرا شود.
نماینده مردم اصفهان در مجلس در ادامه تصریح کرد: به جای اینکه کار را به اطلاعات دستگاه های مختلف گره بزنیم که امکان دارد نواقصی داشته باشد و ما را به هدف نرساند، مهلتی تعیین می شود تا مردم در سامانه املاک و اسکان راه و شهرسازی وضعیت خویش را روشن کنند. بعنوان مثال بنده سرپرست خانوار هستم و کدملی و کدپستی خویش را وارد و موجر یا مستاجر بودن خویش را تعیین می کند. هرکس بعد از مهلت معین شده در سامانه ثبت نام نکرده باشد و هر محل ثبت نشده از نظر ما خانه خالی تلقی و مشمول مالیات می شود. هدف این است که دو و نیم میلیون واحد مسکونی ساخته شده که در دست سوداگران است بازگردد به چرخه استفاده مردم.
طغیانی در انتها اضافه کرد: همینطور بحث مالیات بر عایدی سرمایه را دنبال می نماییم تا حرکت های سوداگرانه ای که در بازار مسکن دنبال می شود و عایدی که از این محل بدست می آید و بیشتر از نرخ تورم است، از بین برود. گاهی ما ۶ ماه تورم داریم می گوییم هرچه شما در این ۶ ماه ضرر کردی اشکال ندارد ولی مازاد آن مشمول مالیات است. در سایر کشورها هم ۹۰ درصد عایدی سرمایه های غیر مولد را مالیات می گیرند. نرخ آن مشخص نیست اما باید عایدی از این حوزه ها حذف شده و به سمت حوزه تولید و کسب کار برود.1399/04/18
14:27:13
5.0 /5
2266
تگهای خبر: بو , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است