آغاز ثبت نام وام كرونای كسب و كارهای فاقد بیمه

آغاز ثبت نام وام كرونای كسب و كارهای فاقد بیمه همه شاغلان و صاحبان كسب و كارهای فاقد بیمه و صدمه دیده از كرونا كه متقاضی استفاده از وام و تسهیلات حمایتی كرونا هستند، می توانند از امروز به سامانه كارا رجوع كنند و درخواست وام بدهند.


به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، ارسال پیامک دعوت مشمولان و متقاضیان فاقد بیمه از پنجشنبه گذشته توسط وزارت کار شروع شده و کسانی که پیامک وزارت کار را دریافت کرده اند، در صورت تمایل می توانند به سامانه کارا رجوع و مراحل ثبت نام خویش را دنبال کنند.
صاحبان مشاغل و کسب و کارهایی هم که فاقد بیمه یا کد کارگاهی هستند و ابن پیامک را دریافت نکرده اند اما متقاضی دریافت تسهیلات حمایتی کرونا هستند، می توانند با رفتن به سامانه کارا از قسمت ثبت نام متقاضی اقدام نمایند.
بر این اساس شاغلان کسب و کارهایی که فاقد بیمه یا کد کارگاهی هستند، دستفروشان، قالیبافان، فعالان گردشگری و بخشی از مشاغل فصلی می توانند با ثبت نام در سامانه کارا درخواست خویش را برای دریافت تسهیلات حمایتی کرونا عرضه کنند که بعد از راستی آزمایی و احصای دقیق اطلاعات مشمول دریافت وام کرونا می شوند.
نکته قابل توجه این است که همه بنگاه ها و شاغلان کسب و کارهای فاقد بیمه مشمول دریافت وام کرونا نمی شوند، بلکه آن هایی می توانند درخواست وام بدهند و مشمول دریافت وام کرونا شوند که شغلشان برای وزارت کار قابل شناسایی باشد؛ مثلا دستفروشانی که به شکلی اطلاعاتشان توسط وزارت کشور یا شهرداری ها به ثبت رسیده باشد یا قالیبافانی که زیرمجموعه وزارت تعاون یا دیگر دستگاه ها و سازمان ها هستند و اطلاعات آنها در دستگاه ها موجود و کسب و کاری که به آن اشتغال دارند، قابل شناسایی باشد.
برهمین اساس معاونت اشتغال وزارت کار، از دستگاه های تخصصی و وزارتخانه های مختلف شامل وزارت کشور، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، وزارت ورزش و جوانان، وزارت جهاد کشاورزی و... برای شناسایی، راستی آزمایی و انجام صحیح احراز هویت دعوت کرده است.
پیش از این عیسی منصوری - معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال - وزیر کار به ایسنا گفته بود "در خصوص افراد فاقد بیمه از تشکل ها و دستگاه های تخصصی درخواست کرده ایم که افراد را به ما معرفی کنند تا از این طریق امکان راستی آزمایی وجود داشته باشد؛ بعنوان نمونه یک راننده تاکسی که بیمه ندارد ولی از سهمیه بنزین وزارت کشور استفاده می نماید و می توانیم اطمینان حاصل نماییم که به تایید وزارت کشور شاغل است، مشمول تسهیلات حمایتی کرونا قرار می گیرد."
به قول وی، طی مذاکرت صورت گرفته با دستگاه های مختلف، اطلاعات افراد شاغل و بنگاه های فاقد بیمه مورد بررسی و احصا قرار گرفته و فهرست افرادی که هویت آنها احراز شده و هم اکنون فعال می باشند، دریافت خواهد شد.
به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، پرداخت تسهیلات حمایتی به شاغلین کسب و کارهای صدمه دیده از کرونا و فعالان اقتصادی ۱۴ رسته از ۱۳ خرداد ماه اغاز شده است و مشمولان برای گرفتن وام به بانکها معرفی شده اند. برابر آخرین آمارها از سامانه کارا، تابحال مبلغ ۱۰ میلیارد و ۷۱۰ میلیون تومان تسهیلات به واجدین شرایط دریافت تسهیلات کرونا پرداخت شده است.
طبق اعلام معاونت اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به تعداد ۱۱۲۵ نفر از رانندگان مسافربری شامل برون شهری و درون شهری که مشمول بیمه خویش فرمایی هستند، مبلغ ۶ میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان تسهیلات ۶ میلیون تومانی کرونا از جانب مؤسسات عامل پرداخت شده و به تعداد ۵۵ بنگاه از واحدهای کسب و کاری که فعال بوده و تعطیل نشده اند به ازای هر شاغل دارای پرونده بیمه تأمین اجتماعی، مبلغ ۱۲ میلیون تومان تسهیلات پرداخت شده که مجموع آن رقمی معادل یک میلیارد و ۴۶۴ میلیون تومان است.
همینطور به تعداد ۷۲ فقره پرونده از واحدهایی که به دنبال شیوع ویروس کرونا، به اجبار تعطیل شده اند، مبلغ دو میلیارد و ۴۹۶ میلیون تومان تسهیلات ۱۶ میلیون تومانی از جانب مؤسسات عامل پرداخت شده است.
به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، تابحال بیشتر از ۳۰۰ هزار نفر برای دریافت تسهیلات به سیستم بانکی معرفی شده و پرونده هایشان در شعب بانکی برقرار است که از امروز با اضافه شدن گروه جدید به مشمولان دریافت تسهیلات کرونا، تشکیل پرونده کسب و کارهای فاقد بیمه در شعب بانکی و معرفی برای دریافت تسهیلات شروع می شود.
طبق اعلام وزارت کار بیشتر از یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از شاغلان شناسایی و احراز هویت شده اند و پیامک اطلاع رسانی و دعوت از متقاضیان مشمول دریافت وام کرونا ارسال شده است.
منبع:

1399/04/16
17:16:15
5.0 /5
2607
تگهای خبر: بو , بیمه , دریا , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است