فلسفه حق مسكن كارگران چیست؟

فلسفه حق مسكن كارگران چیست؟ به گزارش گل بخر نایب رئیس كانون عالی انجمن های صنفی كارگران معتقد است: بااینكه با مصوبات اخیر شورای عالی كار 300 هزار تومان به حقوق كارگران اضافه شده، اما این افزایش همچنان هزینه های معیشت خانوارهای كارگری را جبران نمی كند و مخارج زندگی آنها را پوشش نمی دهد.


ابوالفضل اشرف منصوری در گفت و گو با ایسنا، با اعلان اینکه مصوبه افزایش حق مسکن و حداقل مزد کارگران از تیرماه اجرا می گردد، اظهار داشت: افزایش پنج درصدی حداقل حقوق و افزایش ۲۰۰ هزار تومانی حق مسکن اساسا هزینه های زندگی کارگران را تامین نخواهد کرد. شاید با افزایش ۵ درصد حداقل مزد، حدود ۱۰۰ هزار تومان به پایه حقوق کارگران افزوده شد ولی با این اعداد و ارقام دردی از کارگران دوا نمی گردد.
وی افزود: با مصوبات اخیر شورای عالی کار در مجموع ۳۰۰ هزار تومان به حقوق کارگران افزوده شده ولی اگر بخواهیم تنها خرید معمولی مایحتاج هفتگی کارگران را درنظر بگیریم دستکم ۲۰۰ هزار تومان هزینه بر می دارد پس باوجود تغییرات صورت گرفته در حداقل مزد، این افزایش همچنان هزینه های زندگی خانوارهای کارگری را پوشش نمی دهد.
نایب رییس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران در ادامه با اشاره به فلسفه حق مسکن کارگران اظهار داشت: قبلا استنباط و دیدگاه نسبت به حق مسکن این بود که بتوان با آن حداقل خانه ای را اجرا کرد اما امروز این ارقام و اعداد کمکی به جبران هزینه های مسکن نمی کند پس باتوجه به افزایش قیمت مسکن و اجاره بها لازم است که حق مسکن متناسب با این هزینه ها بالا برود.
اشرف منصوری باتوجه به وجود وزرای کابینه و نمایندگان دولت در جلسه شورای عالی کار، تصویب افزایش ۲۰۰ هزار تومانی حق مسکن کارگران را محتمل دانست.
به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، اعضای شورای عالی کار در نشست هفدهم خرداد ماه با افزایش ۵ درصدی حداقل دستمزد و افزایش ۲۰۰ هزار تومانی کمک هزینه مسکن کارگران در سال ۹۹ موافقت کردند و حداقل دستمزد کارگران را از یک میلیون و ۸۳۵ هزار تومان به یک میلیون و ۹۱۱ هزار تومان افزایش دادند.
منبع:

1399/03/22
20:18:31
5.0 /5
2744
تگهای خبر: بو , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است