بررسی مسائل حوزه راه در مجلس

كوچكی نژاد: تنها هنر دولت در حوزه مسكن مهر تغییر نام این مسكن ها بوده است

كوچكی نژاد: تنها هنر دولت در حوزه مسكن مهر تغییر نام این مسكن ها بوده است به گزارش گل بخر نماینده مردم رشت در مجلس خطاب به وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: علت رأی اعتماد بالای شما در مجلس دهم دادن وعده هایی در مورد مسكن مهر بود اما تنها هنر دولت و وزارتخانه شما تغییر نام مسكن مهر به مسكن اجتماعی بوده است.


به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، جبار کوچکی نژاد در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی مسائل حوزه راه با حضور وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: معتقدم که وزرایی که به مجلس می آیند باید روی سیاست های کلی و برنامه و قوانین حرف بزنند. ماده ۵۲ و ۵۳ قانون برنامه ششم توسعه، تکلیف وزارتخانه راه و شهرسازی را تعیین کرده است. یکی از بحث های این دو ماده پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان به خصوص در حوزه ریلی است که به اعتقاد من تابحال اقدام موثری در این حوزه صورت نگرفته است.
نماینده مردم رشت در مجلس یازدهم خطاب به وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: طبق قانون برنامه ششم توسعه، تا آخر قانون برنامه ریلی ۳۰ درصد از حمل و نقل باری به عهده وزارتخانه و ۲۰ درصد به عهده مسافر است. این در شرایطی است که درصدهای واقعی اجرا شده بسیار پایین تر از این است.
وی با اشاره به «بازآفرینی شهری» اظهار داشت: یکی از اشکالات اساسی شهرهای ما همین بازآفرینی است. وزارتخانه راه و شهرسازی موظف است ۲۷۰ محله در شهرهای مختلف را بازآفرینی کند که به اعتقاد من تابحال به درستی انجام نداده است. قرار بر این بود که هر سال ۲۰۰ هزار واحد مسکونی روستایی را بازسازی کنید و ۱۵۰ هزار واحد برای بخش های کم درآمد بسازید.
کوچکی نژاد با اشاره به جلسه رأی اعتماد وزرا در مجلس دهم اظهار داشت: وقتی در مجلس دهم به شما رأی اعتماد دادیم وعده دادید که در حوزه مسکن مهر به محرومین و افراد کم درآمد توجه کنید. هر چند که دولت شما مسکن مهر را قبول ندارد اما رأی بالای اعتماد دهمین دوره مجلس به خاطر دادن وعده هایی در حوزه مسکن مهر بود. متأسفانه نه تنها به مسکن مهر توجه نشد بلکه تنها هنر شما و دولت تغییر نام مسکن مهر به مسکن اجتماعی بود.
نماینده مردم رشت در مجلس در انتها تذکرش اظهار داشت: راه های استان گیلان تبدیل به قتلگاه شده است. در زابل هم بزرگراهی وجود دارد که به جاده مرگ مشهور است. به اعتقاد من توجه ویژه ای به حاشیه شهرها نداشته اید. حاشیه نشینی امروز یکی از معضلات اجتماعی و امنیتی ما است.1399/03/21
11:42:19
5.0 /5
2458
تگهای خبر: امنیت , بو , دانش , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است