یك مطالعه جهانی نشان داد

كاهش ۲۵ درصدی جمعیت حشرات

كاهش ۲۵ درصدی جمعیت حشرات گل بخر: نتایج یك بررسی زیست محیطی نشان میدهد كه طی 30 سال قبل جمعیت حشرات در سراسر جهان حدود 25 درصد كاهش داشته است.


به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، مطالعه انجام شده روی جمعیت حشرات در جهان نشان دهنده تحلیل رفتن تنوع زیستی کره زمین است به شکلی که طی مدت ۳۰ سال قبل جمعیت این گونه جانوری حدود یک چهارم کاهش داشته است.
در این بررسی مشخص شد در بعضی از مناطق همچون اروپا کاهش جمعیت حشرات سرعت بیشتری گرفته است اما تحلیل ها حاکی از اختلاف های قابل توجهی در روندهای موجود حتی در مناطق نزدیک به هم بوده است.
یک تیم بین المللی از کارشناسان در این بررسی ها به جمع آوری اطلاعات ۱۶۶ تحقیق انجام گرفته در ۱۶۷۶ منطقه جهان پرداختند. این اطلاعات در فاصله سال های ۱۹۲۵ تا ۲۰۱۸ ثبت شده و نشان داد درحالیکه تعداد حشرات آبزی افزایش یافته است در بین حشرات خاکی که بیشترین دوره زندگی خودرا روی زمین می گذرانند بطور میانگین با کاهش ۰.۹۲ درصدی در سال روبرو بوده ایم.
به گزارش روزنامه ایندیپندنت، یکی از کارشناسان این مطالعه اظهار داشت: ممکنست رقم ۰.۹۲ درصد خیلی زیاد نباشد اما در حقیقت این عدد به مفهوم کاهش ۲۴ درصدی جمعیت حشرات در بازه زمانی ۳۰ ساله است. کاهش جمعیت حشرات به شکلی آرام اتفاق می افتد و از سالی به سال دیگر متوجه این کاهش نمی شویم.
منبع:

1399/02/06
22:18:16
5.0 /5
2978
تگهای خبر: بو , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است