ورود سامانه بارشی جدید به كشور از روز شنبه

ورود سامانه بارشی جدید به كشور از روز شنبه گل بخر: مدیركل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی ضمن بیان اینكه از روز شنبه سامانه بارشی جدیدی از غرب كشور وارد می شود، اظهار داشت: با ورود این سامانه در شمال غرب، غرب، و دامنه های زاگرس در جنوب غرب كشور و در دامنه های غربی البرز بارش ها شروع می شود.


صادق ضیائیان در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به آخرین نقشه های پیش بینی هواشناسی اظهار داشت: طی امروز (پنجشنبه ۴ اردیبهشت) با تداوم فعالیت سامانه بارشی که از سمت شمال غرب وارد کشور شده است در استان های واقع در شمال غرب، غرب، دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی، سواحل جنوبی دریای خزر، دامنه های جنوبی البرز در استان های قزوین، البرز، تهران، و سمنان و به تدریج در بعضی از مناطق مرکز، شرق و شمال شرق رگبار باران به همراه گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت و همین طور تگرگ پیش بینی می شود.
ایشان سپس اضافه کرد: بارش ها در جنوب آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، زنجان، قزوین، و البرز پیش بینی می شود.
ضیائیان در ادامه اشاره کرد: برای روز جمعه (۵ اردیبهشت) در استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، دامنه های البرز، دامنه های زاگرس مرکزی، شمال شرق و بعضی از مناطق شرق کشور بارش پراکنده گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد رخ خواهد داد.
وی ادامه داد: از روز شنبه (۶ اردیبهشت) با ورود سامانه دیگری از غرب کشور در شمال غرب، غرب، و دامنه های زاگرس در جنوب غرب کشور و در دامنه های غربی البرز بارش ها شروع می شود.
ضیائیان افزود: روز یکشنبه (۷اردیبهشت) با نفوذ سامانه علاوه بر تداوم فعالیت آن در غرب، جنوب غرب، دامنه های جنوبی البرز در استان های قزوین، البرز، تهران و سمنان گستره ی آن مناطقی از مرکز، شرق و جنوب کشور را فرا خواهد گرفت و بدین سان از شدت بارش در استان های واقع در شمال غرب کم می شود.
ضیائیان اشاره کرد: در روز یک شنبه (۷اردیبهشت) شدت بارش در شمال غرب فارس، کهگیلویه و بویر احمد، غرب چهار محال و بختیاری، لرستان، شرق کرمانشاه، دامنه های جنوبی البرز در قزوین، البرز، و تهران اتفاق خواهد افتاد. همین طور از پس از ظهر یک شنبه با شمالی شدن جریانات بر روی دریای خزر بارش در سواحل جنوبی دریای خزر شروع می شود.
ضیائیان درباب وضعیت جوی در روز دوشنبه (۸اردیبهشت) اظهار نمود: فعالیت سامانه در نیمه شرق کشور است که در بعضی از مناطق جنوب، مناطقی از مرکز، شرق، جنوب شرق، شمال شرق، و نیمه شرقی و نیمه شرقی سواحل دریای خزر بارش پیش بینی می شود.
وی ادامه داد: به جهت کاهش دما طی روزهای پنج شنبه و جمعه در ارتفاعات مناطق سردسیر، استان های واقع در نوار شمالی کشور بارش برف را پیش بینی می نماییم. همین طور از پس از ظهر شنبه(۶اردیبهشت) و طی روز یک شنبه(۷اردیبهشت) در جنوب غرب کشور وزش باد شدید و احتمال وقوع گرد و غبار دور از انتظار نیست.
وی درباب وضعیت جوی در دریای خزر و خلیج فارس اشاره کرد: در ایام پنج شنبه و جمعه دریای خزر و روز شنبه و یکشنبه غرب خلیج فارس به سبب وزش باد شدید مواج و متلاطم می شود.
وی در خاتمه درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار داشت: آسمان تهران فردا (جمعه ۵اردیبهشت) ابری و مه آلود و در بعضی ساعات رگبار، رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود. حداقل دمای تهران در این روز ۱۴ و حداکثر دمای ۲۶ درجه سانتی گراد و طی روز شنبه (۶اردیبهشت) قسمتی ابری تا ابری همراه با وزش باد شدید در بعضی ساعات رگبار و رعدو برق با حداقل و حداکثر دمای ۱۴ و ۲۷درجه سانتی گراد پیش بینی می شود.
منبع:

1399/02/05
12:27:19
5.0 /5
2768
تگهای خبر: آسمان , باد , باران , بو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است