درخواست كارشناسان محیط زیست از WHO برای تعطیلی بازارهای فروش حیوانات زنده

درخواست كارشناسان محیط زیست از WHO برای تعطیلی بازارهای فروش حیوانات زنده به گزارش گل بخر صدها كارشناس محیط زیست در نامه ای از سازمان جهانی بهداشت (WHO) درخواست نمودند تا نسبت به تعطیلی بازارهای فروش حیوانات زنده اقدام نماید.


به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، سازمان جهانی بهداشت طی ۷۲ سال قبل با بیشترین فشار در ارتباط با درخواست تعطیلی بازارهای فروش حیوانات زنده به منظور جلوگیری از همه گیری بیماری ها در آینده روبرو شده است.
بیشتر از ۲۰۰ گروه محیط زیستی در سرتاسر جهان طی نامه ای از سازمان جهانی بهداشت درخواست نمودند تا تمام تلاش خویش را برای جلوگیری از بروز بیماریهای جدید ناشی از خرید و فروش موجودات زنده به كار گیرد.
به قول محققان و كارشناسان، شواهد از آن حكایت می كند كه بیماری كووید-۱۹ منشا حیوانی داشته و به احتمال زیاد خفاشها عامل شیوع آن بوده اند كه در بازارهای خرید و فروش در اختیار افراد قرار می گیرد. همینطور همه گیری بیماری های دیگری همچون سندرم مزمن تنفسی كه در سالهای ۳-۲۰۰۲ نزدیك به ۸۰۰ كشته برجا گذاشت و بیماری ابولا كه جان ۱۱ هزار و ۳۰۰ نفر را گرفت با ویروس هایی در ارتباط بوده كه علت آن مصرف گوشت حیوانات وحشی بوده است.
به گزارش روزنامه ایندیپندنت، در این نامه جدید كارشناسان محیط زیست از سازمان جهانی بهداشت درخواست كرده اند تا به دولت ها سفارش كند به ممنوعیت دائم فعالیت بازارهای فروش موجودات زنده اقدام نموده یا تجارت در حیات وحش را به منظور كاهش تهدیدهای متوجه سلامت انسان به حداقل برسانند.
منبع:

1399/01/21
12:09:30
5.0 /5
3362
تگهای خبر: بهداشت , بو , حیات , حیوان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است