افزایش گسترش بارش ها در كشور

افزایش گسترش بارش ها در كشور گل بخر: مدیركل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی از گسترش بارندگی ها در كشور از امروز تا شنبه (17 فروردین ماه) آگاهی داد.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا درباره وضعیت آب وهوایی كشور طی روزهای آتی اظهاركرد: امروز (۱۲ فروردین ماه) در شمال شرق، شرق و نیمه شرقی سواحل دریای خزر و ارتفاعات البرز شرقی بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید و در دامنه های زاگرس مركزی بارش پراكنده پیش بینی می شود. بارش ها در شمال خراسان رضوی، خراسان شمالی و شرق مازندران شدت دارد.

وی اضافه كرد: روز چهارشنبه (۱۳ فروردین ماه) نیز با گذر سامانه بارشی از شمال غرب كشور، در شمال غرب، غرب و دامنه های زاگرس در جنوب غرب كشور و مناطقی از استان های فارس، اصفهان و دامنه های جنوبی البرز واقع در استان های قزوین، البرز، تهران و سمنان بارش باران گاهی با رعد و برق پیش بینی می شود. در استان های آذربایجان غربی و غرب كردستان، جنوب آذربایجان شرقی و شمال قزوین بارش شدت خواهد داشت.

ضیاییان افزود: در غرب سواحل دریای خزر بارش پراكنده و وزش باد پیش بینی می شود. در روز پنجشنبه (۱۵ فروردین ماه) نیز در نوار شمالی كشور و دامنه های زاگرس در جنوب غرب كشور و استان های اصفهان، فارس، بوشهر، یزد و كرمان بارش پراكنده پیش بینی می شود. جمعه (۱۶ فروردین ماه) هم به همراه عبور متناوب امواج از نیمه شمالی كشور در شمال شرق، شرق و شمال غرب بارش باران گاهی همراه با رعد و برق و در دامنه های زاگرس مركزی و دامنه جنوبی البرز در استان های قزوین، البرز و تهران بارش پراكنده پیش بینی می شود.

وی همین طور اظهار داشت: در روز شنبه (۱۷ فروردین ماه) نیز گستره بارش ها علاوه بر مناطق ذكر شده سواحل شمالی كشور را نیز فرا خواهد گرفت و روز یكشنبه (۱۸ فروردین ماه) بارش فقط در نوار شمالی كشور ادامه خواهد داشت همین طور در روز سه شنبه (۲۰ فروردین ماه) در بعضی نقاط استان های سمنان، تهران، البرز، قم، قزوین، مركزی، اصفهان و یزد وزش باد نسبتاً شدید رخ خواهد داد.

به گفته ضیاییان نواحی مركزی و شرقی خلیج فارس و تنگه هرمز امروز (۱۲ فروردین) مواج هستند.

وی درباره وضعیت آب و هوای تهران طی دو روز آینده اظهار داشت: فردا (۱۳ فروردین ماه) آسمان تهران تا قسمتی ابری در بعدازظهر ابری و گاهی همراه با وزش باد و بارش پراكنده و در اوایل شب با بارش باران پیش بینی می شود و بیشینه و كمینه دمای هوا به ترتیب ۱۸ و ۸ درجه سانتیگراد است. در روز (۱۴ فروردین ماه) نیز آسمان پایتخت نیمه ابری تا ابری در بعضی ساعات همراه با بارش باران گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می شود و بیشینه و كمینه دمای هوا به ترتیب ۱۹ و ۱۰ درجه سانتیگراد خواهد بود.
1399/01/12
21:19:43
5.0 /5
3204
تگهای خبر: آسمان , باد , باران , بارندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است