ساعتی برای تسكین زخم های زمین

ساعتی برای تسكین زخم های زمین گل بخر: بوشهر بشر برای حفاظت از كره زمین به اتحاد نیاز دارد، به یادآوری اینكه یك زمین بیشتر نداریم. برای كمك به این مساله به اقدامات خلاقانه و عمومی در سراسر جهان نیازمندیم.


تولید گازهای گلخانه ای، گرمایش جهانی، تخریب لایه اوزون، تغییر اقلیم، سیل ها و طوفان های ویرانگر و بحران آب؛ این ها فقط قسمتی از نتایج استفاده بی رحمانه بشر از منابع زمین است.
منابع تجدید ناپذیری مثل زغال سنگ و نفت كه روزی تمام می شود و بشر مجبور است در یك كره خشك، بی آب و بدون منابع زندگی كند. البته تا رسیدن به آن شرایط غیر قابل زیست، سال های زیادی فاصله داریم و سال هاست كه فعالان محیط زیست اهتمام در آگاه سازی مردم جهان درباب خطرات تهدید كننده كره زمین را دارند و یكی از این اقدامات كه ۱۳ سال به شكل مستمر در حال برگزاری است، "ساعت زمین" نام دارد.
در سال ۲۰۰۷، رویداد ساعت زمین با مشاركت بیش از ۲ میلیون نفر در شهر سیدنی استرالیا انجام شد و امروز با گذشت بیش از یك دهه از آغاز این رویداد، ۱۸۰ شهر در ۵ قاره جهان در حال تلاش در این عرصه می باشند.
هدف از برگزاری این رویداد در وهله اول، اختصاص یك ساعت تنفس برای كره زمین است. مشاركت كنندگان با خاموش كردن چراغ ها و وسایل برقی منازل و محل كار خود، از تولید میلیون ها مترمكعب گاز گلخانه ای جلوگیری می كنند.
اما آیا این تنها هدف ساعت زمین است؟ اگر به سایت رسمی ساعت زمین مراجعه كنید با پاسخ دیگری روبرو خواهید شد.
متولی این رویداد (صندوق جهانی طبیعت) معتقد می باشد كه این اقدام بسیار فراتر از خاموش كردن نمادین چراغ ها می باشد. ما نخستین نسلی هستیم كه متوجه شده در حال تخریب زمین است و آخرین نسلی خواهیم بود كه می توانیم در این راه كاری نماییم.
با مشاركت در این رویداد، شما با تاثیر مثبت خود، توجهتان به محیط زیست را به سیاست گذاران نشان نشان می دهید و سبب تسریع در تصویب قوانین حامی محیط زیست می شوید.
از سوی دیگر، ساعتی گپ و گفت درباب محیط زیست و خطراتی كه محل زندگی ما را تهدید می كند، موجب توجه هر چه بیشتر مردم و جامعه جهانی به این مساله می گردد و با مشاركت توده مردم، زمین جای بهتری جهت زندگی خواهد بود.

كرونا و ساعت زمین

اگر چه این رویداد بر پایه مشاركت فعال مردم بنیان نهاده شده، اما با شیوع ویروس كرونا در جهان، نحوه ی مشاركت در ساعت زمین نیز امسال تحت تاثیر قرار گرفته است.

صندوق جهانی طبیعت در اطلاعیه ای اعلام نمود: حفظ سلامت همه ی مشاركت كنندگان و پرسنل ما، اولویت اصلی این نهاد است. كشورهای زیادی در جهان با شیوع ویروس جدید كرونا (بیماری كووید ۱۹) دست و پنجه نرم می كنند و ما از این بابت و از دست رفتن جان مردم عمیقاً غمگینیم.

این نهاد به همه مشاركت كنندگان سفارش می كند كه تا امسال در خانه های خود به مشاركت در ساعت زمین بپردازند و بوسیله فضای مجازی آنرا پیگیری كنند. اساسا جهت شركت در این رویداد راه های زیادی وجود خواهد داشت.ساعت زمین در بوشهر

در سال های اخیر، نهادهایی در استان بوشهر نیز به جمع برگزاركنندگان این رویداد پیوسته اند. خاموش كردن المان ها و میادین اصلی شهرهای مختلف استان با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولین از اقدامات انجام شده در بندر بوشهر است.

در شهر بوشهر نیز چراغ های اماكنی چون ساختمان شهرداری، مدرسه تاریخی سعادت، میدان قدس، برج كنترل اداره بندر خاموش می شود تا همه ساله شاهد مشاركت هر چه بیشتر شهر نخستین ها در این رویداد باشیم.چطور مشاركت كنیم؟

امروز، شنبه (آخرین شنبه ماه مارس) از ساعت ۲۰: ۳۰ تا ۲۱: ۳۰ در هر نقطه ای از كره زمین قرار دارید با خاموش كردن حداقل یك لامپ، شما عضوی از این رویداد شده اید.
همچنین می توانید به صورت آنلاین و زنده، برگزاری این رویداد در جای جایِ كره زمین را پیگیری كنید.
ویروس كرونا با ادراك بیشتر این مساله همراه بوده كه گاه شركت اجتماعات به ضرر انسان تمام می شود و این با روحیه اتحاد و همدلی و خونگرمی شرقی ها در تضاد است. اما در این برهه از تاریخ نیز مردم ایران زمین نشان دادند كه با وجود تمام دوری ها دل هایشان به هم نزدیك است و به نام انسان با انسانیت همراهی می كنند.
یادمان باشد، تاكنون به این حد از همدلی و محافظت از سیاره مان نیاز نداشته ایم. پس هر جا كه هستید ساعت زمین را جدی گرفته و به كره دوست داشتنی و سبزمان وقتی برای تنفس بدهیم.
منبع:

1399/01/09
00:05:11
5.0 /5
3361
تگهای خبر: بو , زندگی , سایت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است