افزایش ۳۳۵ درصدی بارش ها در هرمزگان از آغاز سال آبی

افزایش ۳۳۵ درصدی بارش ها در هرمزگان از آغاز سال آبی به گزارش گل بخر رئیس مركز ملی خشكسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی كشور ضمن بیان اینكه بارش ها از آغاز سال آبی جاری در استان های جنوبی نسبت به میانگین دراز مدت افزایش داشته است، اظهار داشت: برای مثال در استان هرمزگان بارش ها نسبت به میانگین دراز مدت ۳۳۵.۲ درصد بیشتر شده است.احد وظیفه در گفت و گو با ایسنا، ضمن اشاره به اینكه از آغاز سال آبی جاری تابحال در استان سیستان و بلوچستان ۱۱۸.۴ میلیمتر بارش داشتیم، اظهار نمود: این میزان در سال آبی گذشته ۴.۷ میلیمتر گزارش شده است.

وی با اشاره به اینكه میانگین بارش دراز مدت استان سیستان و بلوچستان ۳۲.۷ میلی متر است، خاطرنشان كرد: بارش سال جاری نسبت به میانگین دراز مدت ۲۶۱.۸ درصد افزایش داشته است.

رئیس مركز ملی خشكسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی كشور در ادامه درباره میزان بارش ها در استان هرمزگان توضیح داد: این استان از آغاز سال آبی جاری تابحال ۲۵۴.۴ میلی متر بارش داشته است كه این میزان نسبت به سال قبل با ۶۴۹/۵ درصد افزایش روبرو بوده است.

وظیفه با اشاره به اینكه به صورت كلی هم میانگین دراز مدت بارش در استان هرمزگان ۵۸.۴ میلی متر است، خاطرنشان كرد: با عنایت به این می توان اظهار داشت كه بارش ها در استان هرمزگان سال جاری نسبت به میانگین دراز مدت ۳۳۵.۲ درصد بیشتر شده است.

وی در ادامه اظهار داشت: هم اكنون استان بوشهر با ۲۶۱.۱ میلی متر بارش بعد از گیلان و مازندران در رتبه سوم پربارش ترین استان ها قرار دارد.

به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، رئیس مركز ملی خشكسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی كشور پیش از این به ایسنا گفته بود كه دو عامل «تغییر پذیری آب و هوا» و «تغییرات اقلیمی» علت تغییر الگوی بارش ها و بارش های شدید در جنوب كشور است.

ایمان باباییان - سرپرست مركز اقلیم شناسی سازمان هواشناسی هم پیش از این اظهار كرده بود كه اقلیم كشور در آینده به سویی حركت خواهد نمود كه میانگین بارش ها در مجموع بر اثر پدیده گرمایش جهانی كم، اما بارش های سیل آسا و سنگین بیشتر شود و این مورد در بخش های جنوبی كشور همچون استان های بوشهر، خوزستان و هرمزگان مشهودتر خواهد بود.
1398/10/23
14:14:02
5.0 /5
4662
تگهای خبر: بو , خشكسالی , سازمان , گرما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است