مشكلات محیط زیست البرز از زبان یك مسئول

مشكلات محیط زیست البرز از زبان یك مسئول گل بخر: ایسنا/البرز رئیس اداره حیات وحش حفاظت از محیط زیست استان البرز گران شدن بنزین و كمبود نیروی انسانی و اعتبارات را همچون مشكلات محیط زیست عنوان نمود.


حشمت الله كشیری در گفت و گو با ایسنا با اشاره به گونه های شاخص جانوری استان اظهار نمود: پلنگ سیاهگوش ایرانی یكی از مهمترین این گونه ها است كه تصویر یك قلاده از این حیوان در سال ۹۳ در ارتفاعات طالقان به ثبت رسید.
وی افزود: با عنایت به شب گرد بودن پلنگ، رویت آن در ساعات روز بسیار دشوار است ولی از سال ۹۳ به بعد هم چندین بار رد پای این حیوان در ارتفاعات طالقان مشاهده شده كه نشان میدهد این شهرستان هنوز زیستگاه این گونه جانوری خاص است.
وی اضافه كرد: خرس قهوه ای، عقاب طلایی و كل و بز از دیگر گونه های شاخص و حفاظت شده استان هستند.
این مسئول با اشاره به اینكه سرشماری دقیق گونه های حفاظت شده نیاز به امكانات زیاد و پیشرفته، پایش های شبانه روزی و استفاده از نیروی انسانی متناسب با وسعت مناطق حفاظت شده استان دارد، توضیح داد: متاسفانه امكانات و نیروی انسانی كافی در اختیار این اداره قرار ندارد، بطوریكه حتی گاهی برای تامین بنزین خودرو های خود هم با مشكل مواجه هستیم.
وی اشاره كرد: فصل بهار و اواخر تابستان بهترین زمان برای سرشماری گونه های حیات وحش است چون در این زمان ها تردد این حیوانات بیشتر از دیگر ایام سال است.
كشیری با اشاره به اینكه بزودی سرشماری جمعیت كل و بز استان به پایان می رسد، افزود: سرشماری جمعیت كل و بز در مناطق حفاظت شده جاده چالوس و طالقان به انتها رسیده و فقط برخی مسیرهای نیاز به پایش مجدد دارند و پس از اتمام آن كه بنظر می رسد یك هفته ادامه داشته باشد، نتیجه نهایی سرشماری امسال اعلام می شود.
رئیس اداره حیات وحش حفاظت از محیط زیست استان البرز اظهار داشت: با عنایت به كمبود اعتبارات و مشكلات ناشی از گران شدن بنزین و كمبود نیروی انسانی از جوامع محلی درخواست می شود در كنار محیط بانان باشند تا بتوانیم رسالت خود كه حفاظت از محیط زیست است، موفق باشیم.
منبع:

1398/10/18
18:51:35
5.0 /5
4492
تگهای خبر: بو , تردد , حیات , حیوان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است