اهمیت ویژه حفاظت از زیستگاه های یوز ایرانی

اهمیت ویژه حفاظت از زیستگاه های یوز ایرانی به گزارش گل بخر یك عضو انجمن یوزپلنگ آسیایی یكی از اقدامات مهم برای حفظ یوزپلنگ ایرانی را تكثیر در اسارت دانست و اظهار داشت: حفاظت از زیستگاه ها نیز برای ما بسیار اهمیت دارد.مرتضی اسلامی در گفت و گو با ایسنا اظهاركرد: هم اكنون پروژه بین المللی یوز در حال استخدام نیرو برای حفاظت از زیستگاه ها است و از طرف دیگر خرید «پروانه چرا» در زیستگاه ها خصوصاً منطقه توران و میاندشت باید ادامه داشته باشد. متاسفانه این اقدام بودجه جاری و دائمی ندارد و هر زمان كه بودجه ای برای خرید پروانه های چرا تامین گردد این اتفاق صورت می گیرد.

این عضو انجمن یوزپلنگ آسیایی ادامه دارد: ایمن سازی جاده ها از دیگر اقداماتی است كه باید ادامه داشته باشد. هم اكنون یك سمت جاده عباس آباد فنس كشی شده است و سمت دیگر آن در حال فنس كشی است.

اسلامی درانتها اظهار داشت: متاسفانه چندی قبل جاده ای در حاشیه میاندشت در حال راه اندازی بود كه از كریدور مهاجرتی یوز عبور می كرد. خوشبختانه جلوی ساخت این جاده گرفته شد البته سازمان حفاظت محیط زیست باید نسبت به این گونه اقدامات هوشیارتر باشد. هم اكنون یوز ایرانی آخرین شانس های خودرا برای بقا دارد و اگر طی دو یا سه سال پیش رو از این شانس ها استفاده نمائیم، می توانیم به آینده یوز امیدوار باشیم.

منبع:

1398/09/21
15:48:40
5.0 /5
4320
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است