منشا بوی نامطبوع تهران خارج از پایتخت است

منشا بوی نامطبوع تهران خارج از پایتخت است به گزارش گل بخر معاون نظارت و پایش اداره كل محیط زیست استان تهران اظهار داشت: منشا بوی نامطبوع تهران خارج از پایتخت است.به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا محمد رستگاری - معاون نظارت و پایش اداره كل محیط زیست استان تهران- با اشاره به منشأ اصلی بوی نامطبوع در تهران اظهاركرد: بوی نامطبوع در تهران با وزش باد از نواحی جنوبی شهر احساس شد و بلافاصله استاندار تهران دستور بررسی فوری این مساله را صادر كرد.

وی اضافه كرد: طبق بررسی ها و اندازه گیری های كه تیم های كارشناسی از غرب تا شرق تهران انجام دادند هیچ گاز خطرناك و آلاینده ای در سطح شهر مشاهده نشد و در گام بعدی كانون هایی كه زمینه ایجاد این آلودگی ها را در سطح شهر تهران دارند، مورد بررسی قرار گرفتند.

معاون نظارت و پایش اداره كل محیط زیست استان تهران افزود: در نهایت به این نتیجه رسیدیم كه بوی نامطبوع از خارج تهران وارد شهر شده است و الان نیز در حال بررسی كانون های اطراف تهران هستیم تا دلیل اصلی بو را مشخص نماییم.

در ادامه این برنامه امین بابایی - سخنگوی استانداری تهران - اظهاركرد: سكون هوا و بعد از آن وزش باد موجب ایجاد شرایطی در مناطق خاص خصوصاً جنوب استان تهران می شود بطوری كه میزان بالایی از رطوبت و بوی نامطبوع تحت تاثیر بادهای جنوبی و جنوب شرقی وارد شهر تهران می شود.

وی اضافه كرد: طبق مطالعات عمیق تیم های كارشناسی و تخصصی به دستور استاندار تهران، ۲۷ نقطه تولید بو در مناطق جنوبی تهران خصوصاً اطراف فرودگاه بین المللی امام (ره) شناسایی شد.

وی ضمن عذرخواهی از مردم استشمام بوی نامطبوع اظهار داشت: این اتفاق یك شبه و یك روزه به وجود نیامده بلكه شاید نبود مطالعات منطقی و سوء مدیریت در گذشته سبب استقرار واحدهای صنعتی و پایگاه های فاضلاب و دامداری در راه فرودگاه امام (ره) شده كه الان لطمه خودرا نشان میدهد.

بابایی اضافه كرد: یكی از نقاط ۲۷ گانه كه در مطالعات شناسایی شده، مرتبط به مجموعه آرادكوه - محل دپوی زباله های شهری تهران - است كه روزانه حدود ۷۰۰۰ تن زباله در این منطقه انباشته می شود.

وی در ادامه اظهار داشت: اقدامی تحت عنوان پُشته گیری برای كمپوس ها در این مناطق صورت می گیرد البته شاید این كار دارای بهره وری برای تولید برق مجموعه باشد اما میزان بوی نامطبوع را هم تشدید می كند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست، سخنگوی استانداری تهران درانتها اظهاركرد: اعتبارات ارزشمندی تخصیص داده شده و نیمی از اقدامات تحت تاثیر همین اعتبارات در حوزه فاضلاب های اطراف خصوصاً جنوب تهران (اسلامشهر و شهرری) انجام شده است و نتیجه آن بعد از مدتی برای مردم نمایان خواهد شد.

منبع:

1398/09/13
15:49:08
5.0 /5
4365
تگهای خبر: آلاینده , آلودگی , باد , بو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است