برنامه محیط زیست سازمان ملل:

پلنگ برفی را نجات دهید

پلنگ برفی را نجات دهید به گزارش گل بخر گربه سانان بزرگ حیواناتی گریزان و مرموز هستند اما این خصوصیت در گونه پلنگ برفی به مراتب برجسته تر است.


به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، مردم بومی كه در حوالی زیستگاه های پلنگ های برفی زندگی می كنند اغلب از آنها با عنوان "ارواح كوهستان" یاد می كنند چونكه این حیوانات به سختی در اطراف محیط زندگی انسان ها دیده می شوند.
پلنگ برفی از گونه های گربه سان در جهان است كه بیشترین خطر انقراض، آنها را تهدید می كند و در كوهستان های صخره ای مركز و جنوب آسیا یافت می شوند. همینطور نام این جانور در لیست قرمز گونه های در معرض خطر انقراض اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت (IUCN) قرار گرفته است.
برآوردهای این اتحادیه نشان داده است كه تنها ۴۰۰۰ تا ۷۵۰۰ قلاده پلنگ برفی در حیات وحش وجود دارد.
اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت با عنایت به شكار این گونه جانوری به علت بهره گیری از خز و از بین رفتن زیستگاه های آنها بر اثر توسعه صنایع و تغییرات اقلیمی پیشبینی كرده است كه تا سال ۲۰۴۰ میلادی حدود ۱۰ درصد از جمعیت این گونه جانوری ناپدید می شود.
به گزارش سایت برنامه محیط زیست سازمان ملل (UNEP)، این سازمان با همكاری شركای منطقه ای در تاجیكستان و قرقیزستان به بررسی هر چه بهتر صدمه پذیری جوامعی پرداختند كه در اطراف این گونه جانوری سكونت دارند. این دانش با عرضه راهكارهایی همراه می باشد كه می توان زندگی همزمان بشر و پلنگ برفی را با حداقل صدمه به هر دو در كنار هم محقق كرد.1398/08/01
17:18:38
5.0 /5
4418
تگهای خبر: بو , حیات , حیوان , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است