بهبود نسبی كیفیت هوای تهران در بعدازظهر امروز

بهبود نسبی كیفیت هوای تهران در بعدازظهر امروز گل بخر: برمبنای اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران با افزایش سرعت باد در بعضی ساعات بعدازظهر امروز (21 مهرماه) همراه با احتمال بارش پراكنده، شرایط مساعد جهت پراكندگی آلاینده ها مهیا و بهبود نسبی كیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت پیش بینی می شود.



به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا برمبنای نتایج حاصل از پیش بینی های انجام شده در شركت كنترل كیفیت هوا، در بامداد امروز (۲۱ مهرماه) در بعضی مناطق پرتردد با افزایش غلظت ذرات معلق روبه رو خواهیم شد. بااینكه با افزایش میزان ناپایداری جوی و رشد ابرناكی در ساعات اولیه روز بیشینه غلظت آلاینده ها نسبت به روز گذشته از میزان كمتری برخوردار خواهند بود.

به تدریج با افزایش سرعت باد در بعضی ساعات بعدازظهر همراه با احتمال بارش پراكنده، شرایط مساعد جهت پراكندگی آلاینده ها مهیا و بهبود نسبی كیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت پیش بینی می شود. با كاهش سرعت باد در اواخر وقت امروز در ساعات اوج ترافیك شبانگاهی، تجمع ذرات معلق در مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

با تداوم شرایط جوی آرام تا صبحگاه روز دوشنبه (۲۲ مهر ماه) و با آغاز تردد خودرو ها، غلظت ذرات معلق افزایش می یابد و پیش بینی می شود در بعضی مناطق كیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار بگیرد. با برقراری جو آرام، افزایش پایداری جوی و كاهش دما در ضمن روز شرایط نامطلوب در بعضی مناطق ادامه خواهد داشت.

در ساعات پایانی دوشنبه كاهش میزان ناپایداری جوی همزمان با ازدیاد حجم ترافیك سبب تجمع آلاینده ها خصوصاً ذرات معلق در بعضی از مناطق پرتردد می شود و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس را به دنبال خواهد داشت.

بر اساس اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران میانگین كیفیت هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته ۸۶ و هوا در شرایط سالم بود. این شاخص الان ۷۳ و هوا در شرایط سالم می باشد.





منبع:

1398/07/21
19:53:05
5.0 /5
4293
تگهای خبر: آلاینده , باد , بو , تردد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است