رشد ۲ و نیم برابری اعتبارات آبخیزداری و آبخوان داری كشور

رشد ۲ و نیم برابری اعتبارات آبخیزداری و آبخوان داری كشور به گزارش گل بخر مدیركل دفتر آبخیزداری و حفاظت خاك سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری اظهار داشت: امسال از محل صندوق توسعه ملی یك هزار و 500 میلیارد تومان برای طرح های آبخیزداری و آبخوان داری كشور تخصیص داده شده و این میزان تخصیص بیشتر از 2.5 برابر نسبت به سال قبل رشد داشته است.


به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، هوشنگ جزی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینكه طرح آبخیزداری در زمان دوران خشكسالی و پربارش برای تغذیه سفره های آب زیرزمینی و كنترل سیل استفاده می شود، اظهار نمود: در كل استان های كشور برای اجرای طرح آبخیزداری برنامه ریزی شده و این امر در هر استان بنا به تناسب مناطق اولویت دار انجام می شود و تلاش شده از منابع مالی صندوق توسعه ملی بیشترین استفاده را كرد تا بتوان به صورتی به حوزه های سیل خیز و سفره های آب زیرزمینی كه گرفتار مشكل شده، كمك كرد.
وی ادامه داد: امسال از محل صندوق توسعه ملی یك هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای طرح های آبخیزداری و آبخوان داری كشور تخصیص داده شده و این رقم در سال قبل ۲۰۰ میلیون دلار بود. این میزان تخصیص بیشتر از ۲.۵ برابر نسبت به سال قبل رشد داشته است كه علت آن هم تقاضای بسیار زیاد مردم، مسئولان و نمایندگان به سبب اثرات خوب بر بحث كنترل سیل و افزایش آب قنوات و چشمه ها در كشور بوده است.
جزی اظهار داشت: در مناطقی كه كار آبخیزداری انجام شده، حدود ۷۰ درصد سیل كنترل می شود؛ بطوریكه در سیل اخیر گلستان ۷۵ میلیون مترمكعب سیل در این استان مدیریت شد و در استان هایی كه كار آبخیزداری كمتر انجام شده بود، خسارت هایی وارد شد.
وی اشاره كرد: كار آبخیزداری اثبات شده است و مردم به دنبال آن هستند تا آبخیزداری توسعه یابد.
منبع:

1398/06/15
12:09:57
5.0 /5
4696
تگهای خبر: بو , جنگل , خشكسالی , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است