وضعیت بارش باران در مهر و آبان ۹۸

وضعیت بارش باران در مهر و آبان ۹۸ به گزارش گل بخر سرپرست پژوهشكده اقلیم شناسی اظهار داشت: بارش باران در شهریور و مهر در محدوده نرمال خواهد بود اما در آبان ماه بارش ها نسبت به بلندمدت كمی بیشتر از حد نرمال پیش بینی می شود.ایمان باباییان در گفت و گو با ایسنا با اشاره به نتایج آخرین نتایج مدلهای هواشناسی، وضعیت بارش و دمای كشور را طی ماه های آینده پیش بینی نمود و اظهاركرد: بارش باران طی شهریور و مهر در محدوده نرمال پیش بینی می شود البته در این مدت بارش در استان های ساحلی خزر همچون گیلان و بخش هایی از شمال غرب مثل اردبیل گرایش به كمتر از نرمال دارد.

وی با اشاره به اینكه دمای كشور در شهریورماه بطور كلی در محدوده نرمال خواهد بود، اشاره كرد: با این وجود بخش هایی از نوار غربی و جنوبی كشور با حدود یك درجه تا دو درجه سانتیگراد افزایش دما مواجه خواهند شد.

به گفته این اقلیم شناس، در مهر ماه میانگین دمای كشور حدود یك درجه سانتیگراد بیشتر از نرمال خواهد بود كه این مقدار در شرق كشور به حدود دو درجه سانتیگراد می رسد.

باباییان در ادامه با اشاره به وضعیت بارش و دمای كشور در ماه دوم فصل پاییز اظهاركرد: انتظار می رود بارش آبان ماه در محدوده نرمال تا بیشتر از نرمال باشد. دمای هوا نیز در آبان قدری تعدیل می شود و وضعیت دما نسبت به میانگین بلندمدت در محدوده نرمال خواهد بود.

وی تاكید كرد كه در ماه های شهریور تا آبان بارش در كشورهای همسایه ایران بیشتر در محدوده معمول است و تنها در بخش هایی از تركیه و قفقاز بارش ها كمتر از نرمال خواهد بود.

سرپرست پژوهشكده اقلیم شناسی درانتها با اشاره به اینكه بارش سال زراعی جاری تابحال در سطح كشور نسبت به بازه زمانی مشابه بلندمدت ۸۷ میلی متر بیشتر بوده است، اظهار داشت: از شروع سال زراعی جاری (مهرماه ۹۷) تابحال در استان های ایلام، لرستان و گلستان بیشترین افزایش بارش را نسبت به نرمال داشتند.
1398/06/08
11:14:09
5.0 /5
4703
تگهای خبر: باران , بو , دمای هوا , گل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است