بهبود نسبی كیفیت هوا در پایتخت

بهبود نسبی كیفیت هوا در پایتخت گل بخر: برمبنای اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران افزایش میزان ناپایداری های جوی در تهران طی امروز و فردا (23 و 24 مرداد) بهبود نسبی كیفیت هوا را به دنبال دارد.به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، برمبنای پیش بینی های انجام شده در شركت كنترل كیفیت هوای شهر تهران به تدریج در اولین ساعات امروز (۲۳ مرداد) بر میزان ناپایداری جوی افزوده می شود كه كاهش نسبی در غلظت آلاینده ها نسبت به بامداد روز گذشته را به دنبال دارد همین طور در طول روز با افزایش تابش نور خورشید و در دسترس بودن سایر عوامل لازم، شرایط برای شكل گیری آلاینده ازن مهیا و بین ساعات ۱۴ تا ۱۸ امروز افزایش نسبی در غلظت این آلاینده مشاهده می شود.

بر این اساس در بعضی ساعات امروز (۲۳ مرداد) افزایش موقتی در غلظت آلاینده ها خصوصاً ذرات معلق و آلاینده ازن مشاهده می شود كه كاهش موقتی كیفیت هوا را به دنبال دارد. به تدریج با تغییر شرایط جوی طی عصر امروز برای برخی ساعات افزایش میزان ابر و وزش باد پیش بینی می شود كه در بهبود نسبی وضعیت كیفیت هوای پایتخت موثر است.

هرچند افزایش حجم ترافیك طی امشب سبب برقراری شرایط نامطلوب كیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد می شود اما به تدریج با كاهش میزان ناپایداری جوی تا اولین ساعات فردا (۲۴ مرداد) و همراه با ازدیاد تردد خودرو ها، افزایش نسبی در غلظت آلاینده ها طی برخی ساعات بامداد دور از انتظار نیست.

همچنین احتمال افزایش غلظت آلاینده ازن طی برخی ساعات بعد ازظهر فردا دور از انتظار نیست. بدین جهت با عنایت به احتمال افزایش موقتی غلظت آلاینده ها در بعضی ساعات فردا (۲۴ مرداد) وضعیت كیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران طی برخی اوقات در آستانه شرایط نامطلوب خصوصاً برای گروه های حساس قرار می گیرد.

بر اساس اطلاعات شركت كنترل كیفیت هوای تهران، كیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته پایتخت منتهی به ۸ بامداد امروز با میانگین ۷۰ در شرایط سالم قرار داشت و كیفیت هوای الان نیز با میانگین ۷۳ همچنان در شرایط سالم می باشد.

منبع:

1398/05/23
15:09:14
5.0 / 5
3880
تگهای خبر: آلاینده , باد , بو , تردد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است