كاشت ۲۲۰ میلیون اصله درخت در هند در یك روز

كاشت ۲۲۰ میلیون اصله درخت در هند در یك روز به گزارش گل بخر بیشتر از یك میلیون نفر در هند در اقدامی از جانب دولت برای مبارزه با تغییرات اقلیمی و بهبود محیط زیست تنها در یك روز ۲۲۰ میلیون اصله درخت كاشتند.به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، تمامی این نهال ها تا ساعت پنج بعدازظهر روز گذشته (جمعه) در شمال پرجمعیت ترین ایالت هند، "اوتار پرادش" كه بیشتر از ۲۰۰ میلیون نفر جمعیت دارد، كاشته شد.

به گفته مقامات هند دانش آموزان، قانونگذاران، مسئولان و ساكنان دیگر این ایالت ده ها گونه نهال را در جاده ها، مسیرهای ریلی و جنگل ها كاشتند. هدف از این اقدام افزایش پوشش جنگلی و جذب دی اكسید كربن از جو بوده است.

سروزیر این ایالت با انتشار توئیتی از جوانان به منظور "نجات مادر زمین" و بهبود محیط زیست برای نسل های آینده درخواست شركت در این برنامه را كرده بود. به قول این مقام با عنایت به جمعیت ۲۲۰ میلیونی ایالت "اوتار پرداش" برنامه كاشت ۲۲۰ میلیون اصله درخت در نظر گرفته شده بود.

تمامی درخت های كاشته شده به صورت آنلاین به ثبت رسیده و دارای شناسنامه اند.

هند متعهد به پوشاندن حداقل یك سوم از مساحت خود با درخت شده اما تلاش های دولت در این راستا با عنایت به افزایش جمعیت و سرعت بالای صنعتی شدن كشور با مشكل روبرو شده است.

براساس یك مطالعه جدید دانشمندان اعلام نموده اند كاشت یك تریلیون درخت در سطح جهان می تواند تنها روش مؤثر برای مبارزه با تغییرات اقلیمی باشد. از آنجائیكه درختان دی اكسید كربن را كه از عوامل گرمایش زمین است، جذب می كنند، یك اقدام جهانی كاشت درختان می تواند بخش قابل توجهی از گرمای انتشار یافته را از جو خارج كند.

این در حالی است كه نه تنها برنامه های كاشت جهانی درخت اجرا نمی گردد، بلكه جنگل زدایی به صورت گسترده ای در سطح جهان بخصوص در جنگل های آمازون در حال انجام می باشد.

بنا بر گزارش سی بی اس نیوز، در حالیكه احیای جنگل ها امكان دارد بهترین چاره مبارزه با تغییرات اقلیمی باشد، متوقف كردن جنگل زدایی و كاهش دامپروری هم می تواند مزایایی فوری به همراه داشته باشد.
1398/05/19
18:39:13
5.0 /5
4583
تگهای خبر: بو , جنگل , درخت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است