رئیس محیط زیست شهرستان:

مسئولان به فكر حق آبه تالاب فصلی بند علی خان ورامین باشند

مسئولان به فكر حق آبه تالاب فصلی بند علی خان ورامین باشند به گزارش گل بخر رئیس محیط زیست شهرستان ورامین اظهار داشت: مسئولان باید به فكر حق آبه تالاب فصلی بند علی خان ورامین باشند.


منصور گل محمدی در گفتگو خبرنگار ایسنا در مورد تالاب بند علی خان ورامین، اظهار داشت: خاصیت همه تالاب ها و دریاچه ها فصلی بگونه ای است كه اگر آب ورودی قطع شود تالاب از بین می رود كه تالاب حساس در اثر آب خیلی زودتر از این ها از بین می رود.
وی اظهار داشت: تالاب بند علی خان اصلاً عمقی ندارد و نهایتاً عمق تالاب بند علی خان دو متر در شیارهای بزرگ است و این اتفاقی است كه هرساله رخ می دهد، هرچند كه باران و میزان ورودی به تالاب امسال بسیار زیاد بوده است.
رئیس محیط زیست شهرستان ورامین بیان كرد: پرندگان تالاب عمدتاً مهاجر هستند و در فصل تابستان پرندگان خاصی نیست و همه بومی است، حیوانات همچون یك سری خزندگان در آنجا است و تعدادی دام سبك و سنگین برای چرا به آنجا می روند.
گل محمدی اضافه كرد: تالاب ورامین كه به تالاب بند علی خان مشهور است فصلی است، در فصل خاصی رخ می دهد، یعنی از مهرماه تا اوایل سال جدید دارای آب است و بر اثر گرما آب تالاب خشك می شود و در مهرماه آب به تالاب سرریز شود.
او در آخر تصریح كرد: روال تالاب های فصلی به خصوص تالاب بند علی خان به این شكل است و مسئولان باید به فكر حق آبه تالاب فصلی بند علی خان باشند تا زمانی كه پرندگان مهاجر می آیند با تالاب خشك مواجه نشوند.1398/05/03
11:24:11
5.0 /5
4663
تگهای خبر: باران , بو , پرندگان , حیوان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است