كیفیت هوای تهران برای چهارمین روز پی در پی نامطلوب برای گروه های حساس است

كیفیت هوای تهران برای چهارمین روز پی در پی نامطلوب برای گروه های حساس است به گزارش گل بخر مدیر واحد مدل سازی و پیشبینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران ضمن اشاره به اینكه كیفیت هوای پایتخت طی سه روز گذشته در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت، اظهار داشت: كیفیت هوای الان تهران هم در آستانه شرایط ناسالم برای گروه های حساس است.حسین شهبازی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینكه بر مبنای نتایج حاصل از پیش بینی وضعیت هواشناسی و كیفیت هوا برای شهر تهران با افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی طی امروز (۱۶ تیر) بر سرعت وزش باد افزوده می شود، اظهار نمود: بدین جهت برای برخی ساعات وزش باد نسبتا شدید به بزرگی بالاتر از ۵ متر بر ثانیه انتظار می رود كه احتمال خیزش گرد و خاك و افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال دارد.

وی افزود: در ساعات بعد ازظهر امروز (۱۶ تیر) همراه با افزایش تابش نور خورشید به تدریج بر غلظت آلاینده ازن افزوده می شود و غلظت این آلاینده بین ساعات ۱۴ تا ۱۸ امروز به بیشترین مقدار می رسد.

به گفته مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران با عنایت به افزایش موقتی غلظت ذرات معلق و آلاینده ازن در بعضی ساعات امروز (۱۶تیر) وضعیت كیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران طی برخی ساعات در شرایط نامطلوب بخصوص برای گروه های حساس قرار می گیرد.

شهبازی با اشاره به اینكه به تدریج در ساعات پایانی امروز (۱۶ تیر) از میزان ناپایداری جوی كم می شود، اظهاركرد: با تداوم این وضعیت جوی تا فردا (۱۷ تیر) افزایش موقتی در غلظت آلاینده ها دور از انتظار نیست.

وی در ادامه اظهار داشت: با تغییر شرایط جوی، برخی ساعات عصر فردا با وزش باد نسبتا شدید همراه می باشد كه احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق و كاهش كیفیت هوا در بعضی ساعات را به دنبال دارد.

شهبازی با اشاره به اینكه دمای هوا در تهران تا روز آینده افزایش جزیی دارد، اظهار نمود: بر مبنای نتایج پیش بینی كیفیت هوا طی برخی ساعات فردا (۱۷ تیر) افزایش نسبی در غلظت آلاینده ها همچون ذرات معلق مشاهده خواهد شد كه سبب برقراری شرایط ناسالم كیفیت هوا بخصوص برای گروه های حساس در بیشتر مناطق پایتخت می شود.

مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران در انتها اظهار داشت: كیفیت هوای الان پایتخت با میانگین ۹۶ در آستانه شرایط ناسالم برای گروه های حساس است.
1398/04/16
23:59:46
5.0 /5
4770
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است