نصف مردم تنش آبی را باور ندارند، نمودار

نصف مردم تنش آبی را باور ندارند، نمودار به گزارش گل بخر تسنیم نوشت: در یك نظرسنجی كه با حضور ۱۱۰ شركت كننده از ۶ منطقه شهری تهران انجام شد، ۵۴ درصد از شهروندان تهرانی كه در این نظرسنجی شركت كرده اند، معتقد به صرفه جویی در مصرف آب در تابستان سال جاری نیستند.


با وجود آنكه پربارش ترین سال آبی نیم قرن اخیر را پشت سر می گذاریم و برای اولین بار در ۵۰ سال گذشته، بارش های ایران از مرز ۳۳۳ میلیمتر گذشته، ۲۳۳ شهر كشور همچنان در تنش آبی به سر می برند. در حالیكه در تابستان سال ۹۷ تعداد ۳۳۴ شهر كشور تحت تنش آبی بودند، بارش های خیلی خوب سال آبی جاری، تنها توانست ۱۰۱ شهر را از حالت تنش آبی خارج كند. مسئولان وزارت نیرو اعلام نموده اند كه هیچ گونه چشم انداز و پیشبینی مشخصی از شرایط پاییز كه فصل آغازین سال آبی آینده است، ندارند و امكان دارد پاییزی كم بارش در پیش داشته باشیم، از اینرو با عنایت به شرایط تنش زای تأمین آب برای جمعیتی بالغ بر ۲۳ میلیون نفر از شهرنشینان كشور و احتمال كم بارشی پاییز و زمستان امسال، احتیاج به تخصیص بهینه منابع آبی موجود و مدیریت مصرف در بخش های مختلف وجود دارد. تنش آبی موجود كه از سالها خشكسالی و بحران آبی كشور نشأت می گیرد، نیازمند عزم عمومی مسئولان و مردم برای اصلاح امور مربوط به آب در بخش های مختلف تأمین، تخصیص، انتقال و مصرف است. با حضور در جمع مردم در چندین نقطه از كلانشهر تهران این سوال را مطرح كردیم كه "به نظر شما آیا تابستان امسال احتیاج به صرفه جویی در مصرف آب داریم؟" و برای پاسخ، چهار گزینه زیر را به مردم عرضه كردیم. ۱. سال پربارشی داشتیم، تابستان امسال احتیاج به صرفه جویی نداریم ۲. احتیاج به صرفه جویی در مصرف آب، همیشه وجود دارد و به پربارشی و كم بارشی نیست ۳. بحران آبی و تنش در تأمین آب واقعیت ندارد ۴. حالا كه آب داریم نباید آنرا هدر دهیم و باید با صرفه جویی آب را حفظ نماییم این سوال از ۱۱۰ نفر از شهروندان تهرانی در مناطق شهری ۳، ۴، ۶، ۸، ۱۰ و ۱۸ تهران پرسیده شده و نتایج آن قابل توجه است.
همانطور كه در نمودار بالا مشخص است، از جامعه آماری ۱۱۰ نفره در این گزارش میدانی، ۴۲ نفر گزینه یك، ۲۳ نفر گزینه دو، ۱۷ نفر گزینه سه و ۲۸ نفر گزینه چهار را برای پاسخ به این سوال انتخاب كردند.
همانطور كه در دو نمودار بالا مشخص است، ۵۴ درصد از شهروندان تهرانی كه در این نظرسنجی شركت كرده اند، معتقد به صرفه جویی در مصرف آب در تابستان سال جاری نیستند. ۴۱۲۳۵

1398/04/09
01:16:18
5.0 /5
4570
تگهای خبر: بو , خشكسالی , مدیریت , منابع
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است