سایت پالایشگاه تولید گازوئیل زیستی با روغن پسماند خوراكی افتتاح شد

سایت پالایشگاه تولید گازوئیل زیستی با روغن پسماند خوراكی افتتاح شد به گزارش گل بخر با حمایت ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سایت پالایشگاه زیستی تولید بیودیزل (گازوئیل زیستی) از روغن پسماند خوراكی در چارچوب تفاهم نامه ای با پردیس كشاورزی منابع طبیعی دانشگاه تهران افتتاح شد.


به گزارش گل بخر به نقل از ایسنا، سایت پالایشگاه زیستی تولید بیودیزل (گازوئیل زیستی) با ظرفیت ۴۰۰ لیتر در روز در استان البرز افتتاح شد. این سایت می تواند الگویی برای مدیریت پایدار ضایعات، تولید حامل های انرژی زیستی، حفاظت از محیط زیست و بهبود سلامت انسان باشد.
ایران با ۸۱ میلیون جمعیت روزانه بیشتر از ۱۰۰ میلیون لیتر گازوئیل (یا نفت گاز) مصرف می كند؛ كشوری كه مردم ساكن در كلان شهرهای آن از آلودگی شدید هوا رنج می برند و طبق آمار رسمی این آلودگی ها روزانه تعداد قابل توجهی از شهروندان ایرانی را به كام مرگ می كشد. بیماری های تنفسی، قلبی و عروقی، عدم توسعه مغزی كودكان و ده ها عارضه دیگر نتیجه مصرف روز افزون سوخت های فسیلی نظیر گازوئیل در ایران است.
ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف توسعه استفاده از فناوری های زیستی برای كمك به ارتقای زندگی مردم، اقدامات مختلفی را با نهادهای مختلف شروع كرده است كه یكی از این اقدامات با همكاری گروه ترویجی دوستداران محیط زیست و پردیس كشاورزی منابع طبیعی دانشگاه تهران، رقم خورده است. ذیل این همكاری سه جانبه، سایت پالایشگاه زیستی تولید بیودیزل (گازوئیل زیستی) از روغن پسماند خوراكی افتتاح شد.
این تفاهم نامه می تواند به «فرهنگ سازی كاهش مصرف سوخت های فسیلی و آگاهی به اثرات جبران ناپذیر آنها بر محیط زیست و سلامت انسان» و «معرفی سوخت های جایگزین دوستدار محیط زیست به جای سوخت فسیلی در كشور» بینجامد.1398/04/07
14:27:43
5.0 /5
4350
تگهای خبر: آلودگی , بو , زندگی , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱

گل بخر

سفارش گل و گیاه

golbekhar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل بخر محفوظ است